Тандіт: Україна діє в правовому полі для повернення утримуваних у РФ Сенцова та Кольченка

25.10.2016 15:00

Тандіт: Україна діє в правовому полі для повернення утримуваних у РФ Сенцова та Кольченка

Україна вдається до всіх можливих правових механізмів і в рамках українського, і міжнародного законодавства для повернення в країну незаконно засуджених і утримуваних у Росії Олега Сенцова та Олександра Кольченка, зазначає радник глави Служби безпеки України Юрій Тандіт, пише Інтерфакс-Україна. При цьому він наголосив: "Ми вважаємо цих незаконно утримуваних людей громадянами України... і упевнений у тому, що цих хлопців буде звільнено".

Україна вдається до всіх можливих правових механізмів і в рамках українського, і міжнародного законодавства для повернення в країну незаконно засуджених і утримуваних у Росії Олега Сенцова та Олександра Кольченка, зазначає радник глави Служби безпеки України Юрій Тандіт, пише Інтерфакс-Україна.

У СБУ чекають на звільнення з полону бойовиків 47 заручників
Лутковська попросила омбудсмена РФ перевірити підстави для відмови в передачі Києву Сенцова і Кольченка. Москалькова висловилася щодо ув'язнених

"Ми хотіли б діяти в правовому полі, і ми це і робитимемо. З нами не потрібно говорити з позиції сили. Вже не раз ми були в такій ситуації, але ми діємо у рамках міжнародних домовленостей і у рамках українського законодавства. Підключилися (до цього питання - ІФ) представники, не лише юристи, а й представники Міністерства закордонних справ, силовики. Ми даємо експертну оцінку й супроводжуємо роботу адвокатів, надаємо допомогу", - сказав Тандіт журналістам у вівторок, 25 жовтня, у Києві, говорячи про те, які можуть бути важелі впливу для повернення в Україну Сенцова та Кольченка.

При цьому він наголосив: "Ми вважаємо цих незаконно утримуваних людей громадянами України... і упевнений у тому, що цих хлопців буде звільнено".

Служба безпеки України тримає на контролі стан ув’язненого в Росії Станіслава Клиха, постійно перебуває в контакті з його адвокатами й отримує інформацію, повідомив Тандіт.

"Ми знаємо, що Клих у важкому стані перебуває в Росії, ми постійно моніторимо його стан і де можемо, через людей, які допомагають нам, отримуємо інформацію", - сказав Тандіт, відповідаючи на запитання про те, чи відомо СБУ про стан Клиха.

За словами радника глави СБУ, необхідно зробити все для того, щоб цю людину було повернено

Як повідомлялося, в серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у створенні на території півострова терористичного угруповання. У тій самі справі Кольченка було засуджено до 10 років позбавлення волі.

На початку травня поточного року засуджені заповнили документи для передачі на Україну для відбування покарання.

21 жовтня заступник міністра юстиції України Сергій Петухов поінформував, що РФ відмовилася передати Сенцова та Кольченка для відбування покарання на батьківщину.

У відповіді Мін’юсту РФ зазначено, що засуджені "набули російського громадянства відповідно до частини 1 статті 4 Федерального конституційного закону від 21.03.2014 р. "Про прийняття в Російську Федерацію республіки Крим і утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя". Згідно з цим документом, жителі півострова, які протягом місяця з набуття ним чинності не відмовилися від російського громадянства, автоматично стають росіянами.

1 червня Верховний суд РФ відмовив в розгляді касаційної скарги на вирок Сенцову і Кольченку.

Двоюрідна сестра політв'язня Олега Сенцова Наталя Каплан підтвердила, що у нього один паспорт - український.

Лутковська попросила омбудсмена РФ перевірити підстави для відмови в передачі Києву Сенцова і Кольченка. Москалькова висловилася щодо ув'язнених

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що звернеться до омбудсмена Російської Федерації Тетяни Москалькової з проханням перевірити підстави для відмови в передачі Києву Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Лутковська в ефірі "Еспресо.TV" заявила, що після того, як російська сторона відмовилася від екстрадиції українських ув'язнених, надійшла тривожна інформація про те, що на Сенцов і Кольченка почали тиснути.

Щоб перевірити цю інформацію, Лутковська має намір просити Москалькову відвідати місце відбуття покарання Сенцова і Кольченка.

"Крім того, я проситиму російського омбудсмена втрутитися в цей процес, але втрутитися з точки зору умов відбування покарання, і щоб перевірити основи для відмови передачі цих двох громадян для відбування покарання в Україні", - наголосила Лутковська.

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що засуджені Олег Сенцов і Олександр Кольченко не можуть бути видані Україні, якщо вони є громадянами РФ. Про це вона сказала у вівторок журналістам, передає російський "Інтерфакс".

"Я займаюся всіма зверненнями українського обмудсмана Валерії Лутковської. Вони у мене на особливому контролі. З цього питання до мене ще не прийшло звернення. Якщо вони (Сенцов і Кольченко) дійсно є громадянами Росії, то згідно з Конституцією не можуть бути видані іншій державі", – заявила Москалькова.

Раніше омбудсман Росії визнала, що Кольченко і Сенцов є громадянами України. При цьому російська сторона заявила, що у них є і громадянство РФ, оскільки вони в установлені терміни "офіційно не заявили про відмову від російського громадянства", але й "не зверталися із заявою на оформлення російських паспортів і, відповідно, даних паспортів не отримували".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus