Терористи ІДІЛ стратили 58 своїх бойовиків-перебіжчиків

14.10.2016 20:00

Терористи ІДІЛ стратили 58 своїх бойовиків-перебіжчиків

Бойовики терористичної організації "Ісламська держава" стратили 58 осіб, запідозривши їх у змові і спробі перейти на бік урядової сирійської армії, щоб надати силам Башара Асада підтримку при наступі на Мосул. При цьому повідомляється, що серед убитих був і один з місцевих помічників лідера ІД Абу Бакра аль-Багдаді.

Бойовики терористичної організації "Ісламська держава" стратили 58 осіб, запідозривши їх у змові і спробі перейти на бік урядової сирійської армії, щоб надати силам Башара Асада підтримку при наступі на Мосул, передає агентство Reuters з посиланням на жителів міста і іракських військових.

Співрозмовники журналістів повідомили про те, що 58 ймовірних змовників були страчені після того, як їхня організація була викрита минулого тижня. Агентство також наводить слова представника іракської розвідки, який розцінив змову як "спробу перевороту" в лавах керівництва ІД.

"Це були члени ІД, які повстали проти угруповання в Мосулі. Це явна ознака того, що терористична організація втрачає підтримку не тільки з боку населення, а й навіть серед своїх власних членів", - пояснив представник іракської служби з боротьби з тероризмом Сабах ан-Нуманія.

Бойовики-перебіжчики планували виступити на підтримку іракських урядових сил під час операції зі звільнення Мосула, яка, як очікується, почнеться вже в нинішньому місяці. З цією метою вони обладнали в різних районах міста тайники зі зброєю. Змова була розкрита, коли члени ІД помітили на телефоні одного з його учасників повідомлення, в якому згадувалося про партію зброї. Заарештований під час допиту зізнався і видав своїх спільників.

За інформацією агентства, на початку жовтня в будинках передбачуваних учасників змови були проведені обшуки, в ході яких було знайдено зброю. За підозрою в зраді терористи заарештували 58 членів ІД. Пізніше їх втопили, а тіла поховали в братській могилі, не повідомивши родичам, де вона знаходиться. При цьому повідомляється, що серед убитих був і один з місцевих помічників лідера ІД Абу Бакра аль-Багдаді.

"Після невдалої спроби перевороту ІГ конфіскувала видані місцевим командирам спеціальні посвідчення, щоб перешкодити їм втекти з Мосула зі своїми сім'ями", - розповів журналістам полковник Ахмед ат-Тайє, начальник військової розвідки при оперативному командуванні іракських сил безпеки в провінції Найнава, центром якої є Мосул.

Наприкінці вересня ЗМІ писали про те, що в захопленому бойовиками ІД іракському місті Мосул з'явився месник: за даними преси, одна з жінок взялася за зброю і почала вбивати терористів. Повідомлялося, що жінка в паранджі застрелила двох бойовиків "Ісламської держави" на контрольно-пропускному пункті "Ханумана".

Це вже третій подібний напад на бойовиків ІД в Мосулі за останній місяць, відзначали журналісти. За інформацією джерел, місцеве керівництво терористів оголосило про підвищення рівня боєготовності. Бойовики вірять, що ці атаки "невипадкові": їх нібито організували спецслужби, щоб розхитати обстановку в Мосулі.

Раніше терористи ісламістського угруповання "Джебхат ан-Нусра" в кварталі Карьят-ель-Ансарі східного Алеппо стратили бойовиків, які намагалися скласти зброю і піти разом зі своїми сім'ями через гуманітарні райони, контрольовані урядовими військами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus