Терпіння Євромайдана відчувають, але результати вже є - Чубай і Петриненко

13.01.2014 10:54

Терпіння Євромайдана відчувають, але результати вже є - Чубай і Петриненко

Учасників Євромайдану відчувають на терплячість, вважає співак гурту "Плач Єремії" Тарас Чубай. "Зараз є випробування на терпіння. Українці - терплячі. Іноді навіть занадто. Але дійсно постає перед багатьма вибір - терпіти далі чи зірватися і воювати по-справжньому. Я теж собі ці самі запитання ставлю. Однозначної відповіді не маю", - сказав рок-музикант.

Учасників Євромайдану випробовують на терплячість, вважає співак гурту "Плач Єремії" Тарас Чубай.

12 грудня він з гітарою співав з головної сцени майдану й поділився революційним настроєм із кореспондентом Gazeta.ua.

Перемога активістів над "Беркутом" під Шевченківським судом свідчить про результативність Євромайдану – народний артист Петриненко

"Зараз є випробовування на терплячість. Українці - терплячі. Часом навіть занадто. Але справді постає перед багатьма вибір - терпіти далі чи зірватись і воювати по-справжньому. Я теж собі ці самі запитання ставлю. Однозначної відповіді не маю", - сказав рок-музикант.

За його словами, цей протест уже має великий здобуток.

"Хоч іноді здається, що ми тут просто стоїмо, результат є, і він важливий. Україна звернула на себе увагу світу, як ніколи перед тим. Більше, як в часи другої світової війни, коли теж потрібна була увага світу до України, а світ не звернув її. Зараз Україна привернула цю увагу до себе, і це найбільший здобуток, як на мене, - розповів Чубай.

Громадські настрої в культурних середовищах музикантів та інших творчих людей, за словами львівського рокера, не відрізняються від настроїв суспільства загалом:

"Це сегмент нічим не відрізняється, він теж різний - всюди живі люди. Просто є лідери, які дієві, енергійні, як Сашко Положинський. Я йому заздрю, що він молодий, не має сім'ї, має можливість займатися революцією", - зізнався батько трьох дітей. - Нема чогось особливого серед музикантів. Всі весь час про це говорять, думають, що ж буде. Настрій міняється то в гіршу, то в кращу сторону", - запевнив Чубай.

Раніше лідер групи "Тартак" і член ради "Майдану" Сашко Положинський заявив, що далі залишатися на Майдані сенсу немає. Необхідно змінювати формат протестних акцій.

"Є багато людей, які вважають, що стояти на Майдані – це нічого не робити. Насправді, стояти на Майдані – це означає демонструвати свою силу, свою спрямованість, свій характер. Це теж багато чого вартує. Але якщо буде план якихось інших дій, то я готовий цей план вислухати", - зазначив він.

Перемога активістів над "Беркутом" під Шевченківським судом свідчить про результативність Євромайдану – народний артист Петриненко

Свідчення того, що мирний протест учасників Євромайдану потроху дає результати - це вчорашня нічна перемога над спецпідрозділом "Беркут" біля Шевченківського суду в Києві. Так сказав народний артист України Тарас Петриненко. На недільному віче 12 грудня він з головної сцени в дуеті з Тетяною Горобець виконав кілька пісень, серед яких і нову - "Все буде гаразд".

"Честь, хвала і шана тим людям, які продовжують виходити на Майдан і стояти, незважаючи на те, що політики ніяк не можуть розродитися на якусь конкретику. Дасть Бог, всі зберуться думками. Крім гарячих сердець сьогодні дуже потрібна холодна голова, тверезий розум", - закликає співак, який, до речі, є членом Української асоціації власників зброї.

Те, що не кожного дня видно зрушення в боротьбі з режимом, за його словами, не повинно сіяти зневіру:

"Настрій у мене не міняється. Очікувати реакції від влади - не думаю, що було варто. Вони просто заникалися. Терплять і чекають, що воно саме все розсмокчеться. Сподіваюся, що так не станеться. Найкращий приклад того, що все відбувається нормально - вчорашній випадок біля суду, де люди змусили "беркутівців" повідкривати свої обличчя. Велика перемога складається з невеликих, локальних перемог. Очікувати, що все зміниться помахом чарівної палички, не доводиться. На жаль Україна не однорідна. На превеликий жаль, в Україні живуть багато людей, для яких вона не є батьківщиною. Керують нею сьогодні ті люди, для яких батьківщина бозна де, тільки не в Україні. Відповідні й результати", - пояснює автор пісні "Україно!".

Він вважає, що найбільше сил зараз докласти треба на поінформованість людей, які далекі від подій у центрі столиці:

"Треба зараз працювати персонально з кожною людиною. Від дверей до дверей. Хто не розуміє, за що Майдан стоїть, повинні це зрозуміти", - впевнений Петриненко.

Нагадаємо, увечері 10 січня і в ніч на 11-е після процесу у справі "васильківських терористів" у Києво-Святошинському суді в бійках з "Беркутом" постраждали декілька людей, в тому числі екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Прокуратурою Києва розпочато кримінальне провадження за статтею "перевищення службових повноважень".

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus