Тимошенко вважає висловлювання президента Ізраїлю щодо ОУН свідченням провалу української дипломатії

28.09.2016 18:00

Тимошенко вважає висловлювання президента Ізраїлю щодо ОУН свідченням провалу української дипломатії

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко вважає свідченням "провалу української дипломатії" висловлювання президента Держави Ізраїль Реувена Рівліна щодо ОУН. Про це вона сказала під час прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо вчорашнього висловлювання Рівліна про начебто причетність бійців ОУН до Голокосту в роки Другої світової війни.

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко вважає свідченням "провалу української дипломатії" висловлювання президента Держави Ізраїль Реувена Рівліна щодо ОУН.

Про це вона сказала під час прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо вчорашнього висловлювання Рівліна про начебто причетність бійців ОУН до Голокосту в роки Другої світової війни, передає УНИАН.

"Все, що відбулося в польському Сеймі, і все, що відбулося з тими подіями, про які ви сказали, говорить про повний провал української дипломатії на зовнішній арені", - сказала Тимошенко.

На її думку, це пов'язано, в тому числі, і з усіма переговорними процесами, які "ведуть довкола припинення війни в Україні".

"На жаль, дипломатична робота державної української влади просто провалена. А те, що ви сказали, - це лише свідчення цього провалу", - стверджує Тимошенко.

Як повідомлялося, президент Ізраїлю Рівлін під час виступу у Верховній Раді 27 вересня заявив про причетність бійців ОУН до Голокосту в роки Другої світової війни.

"Близько 1,5 млн євреїв були вбиті на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру і багатьох інших місцях… Багато пособників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям", – заявив Рівлін.

У свою чергу голова Організації українських націоналістів Богдан Червак назвав слова Рівліна "плювком у душу українцям" і нагадав, що від рук нацистів загинули дуже багато бійців ОУН.

Додамо, що голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи слова президента Ізраїлю, зазначив: "На жаль, президент Ізраїля у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирав пам'ять про них".

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці, буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - мовилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 771 особу - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них - українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus