Тука: озброєній місії ОБСЄ мало стрілецької зброї - потрібні вертольоти і бронетехніка

04.11.2016 15:00

Тука: озброєній місії ОБСЄ мало стрілецької зброї - потрібні вертольоти і бронетехніка

Заступник міністра з питаннь тимчасово окупованих територій і внутрішньо-переміщених осіб Георгій Тука вважає, що в разі розгортання на сході озброєної поліцейської місії знадобляться вертольоти і бронетехніка. "Звичайно, просто стрілецької зброї теж мало. Необхідні й вертольоти, і бронетехніка, як було в тому ж Іраку, в Югославії", - вважає чиновник.

Заступник міністра з питаннь тимчасово окупованих територій і внутрішньо-переміщених осіб Георгій Тука вважає, що в разі розгортання на сході озброєної поліцейської місії знадобляться вертольоти і бронетехніка.

Про це він сказав в інтерв'ю кореспондентові Укрінформу.

"Звичайно, просто стрілецької зброї теж мало. Необхідні й вертольоти, і бронетехніка, як було в тому ж Іраку, в Югославії", - вважає чиновник.

При цьому він підкреслює, що завданням миротворчої місії, не важливо під яким прапором, є її участь у конфлікті, а саме підтримка досягнутого на політичному рівні статусу-кво, "тому необов'язково завозити танки, "Гради".

Тука вважає, що в разі серйозного збільшення бюджету ОБСЄ організація могла б сформувати озброєну поліцейську місію для Донбасу, проте йому бачиться реальнішою перспектива створення такої під егідою ООН. Але для цього нашим дипломатам треба шукати можливі шляхи обійти вето Росії. "Є механізм, коли Генасамблея ухвалює рішення", - підкреслив заступник міністра.

Як приклад дій подібної місії він наводить досвід Боснії, куди "на початковому етапі, коли треба було до виборів просто взяти під контроль всю територію, щоб припинити насильство, був введений контингент у кількості 60 тисяч і лише після виборів він був скорочений до 30 тисяч". На уточнювальне запитання, скільки часу минуло від моменту введення до виборів, Тука відповів: "Близько двох років".

Як повідомлялося, 19 жовтня в Берліні відбулися переговори президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.

На прес-конференції за підсумками переговорів Порошенко заявив, що лідери країн "нормандського формату" затвердили німецькі та французькі пропозиції щодо основних критеріїв "дорожньої карти" виконання Мінських угод. Також, за словами президента України, Росія підтримала необхідність розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Україна пропонує, щоб до озброєної поліцейської місії на Донбасі увійшло 18-20 тис. осіб.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus