Тука вбачає зв'язок між розстрілом мобільної групи "Ендрю" у вересні 2015-го та сьогоднішнім нападом на загін "Щастя"

02.03.2016 00:00

Тука вбачає зв'язок між розстрілом мобільної групи "Ендрю" у вересні 2015-го та сьогоднішнім нападом на загін "Щастя"

"У мене є відчуття, що події, які відбулися з "Ендрю", та події, які відбулися сьогодні, пов'язані між собою. Наскільки мені відомо, слідство вже затримало людей, яких підозрюють безпосередньо у виконанні злочину. Зараз працюють над тим, щоб через них пройти по всьому ланцюжку... Вони не хочуть зупинятися на рівні простих виконавців", - наголосив посадовець.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука заявив про можливий зв'язок між розстрілом мобільної групи "Ендрю" (волонтера Андрія Галущенка) біля Щастя Луганської області та сьогоднішнім нападом на мобільну групу "Щастя", внаслідок якого поранення отримали троє представників групи. Про це передає прес-служба керівництва Луганщини.

"У мене є відчуття, що події, які відбулися з "Ендрю", та події, які відбулися сьогодні, пов'язані між собою. Наскільки мені відомо, слідство вже затримало людей, яких підозрюють безпосередньо у виконанні злочину. Зараз працюють над тим, щоб через них пройти по всьому ланцюжку. Я знаю бажання слідчих йти далі. Вони не хочуть зупинятися на рівні простих виконавців. Я сприймаю це з оптимізмом і позитивно. Більше інформації я зараз не можу оприлюднити ", - повідомив Тука на брифінгу, зорганізованому ввечері у вівторок, 1 березня 2016 року.

Як повідомлялося, 1 березня 2016 року в Луганській області між Трьохізбенкою й Лопаскіним стався озброєний напад на зведену мобільну групу "Щастя", в результаті якого було поранено двох співробітників СБУ й одного десантника.

2 вересня 2015 року поблизу Щастя (Луганська область) було розстріляно зведену мобільну групу по боротьбі з контрабандою, загинули дві людини - волонтер "Ендрю" та співробітник Фіскальної служби, чотири особи було поранено.

Тука тоді заявив, що до розстрілу зведеної мобільної групи причетні військовослужбовці одного з підрозділів Збройних сил України, які покривають контрабанду товарів через лінію розмежування в цьому районі, зокрема 92-й ОМБ. Він також запевняв, що винуваті пов'язані з тими, хто "керує наркотрафіком".

Директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко повідляв, що мобільну групу поблизу Щастя підірвали із засідки, й наголошував, що до обстрілу може бути причетний "хтось зі своїх".

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос своєю чергою спростовував причетність до розстрілу групи "Ендрю" російської ДРГ.

Командир 92-ї ОМБ Віктор Ніколюк відкинув звинувачення на адресу бригади, заявивши, що їй навмисно псують репутацію, проте імена замовників не можуть бути озвучені, доки триває слідство. За його словами, кампанія з дискредитації має відразу кілька цілей: посварити армію з цивільними патріотами, знизити рівень взаємодопомоги, а також розірвати консолідацію зусиль волонтерів. Щоправда, 11 грудня військова прокуратура провела у Ніколюка обшук у цій справі.

Краматорський міський суд заарештував демобілізованого старшину окремої розвідроти 92-ї ОМБ Олександра Свідру ("Змія") за підозрою в розстрілі мобільної групи в "сірій" зоні під Щастям за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство з обтяжуючими обставинами).

14 лютого 2016 року військова прокуратура сил АТО затримала демобілізованого бійця розвідроти Павла Долженка (позивний "Крим") за підозрою в розстрілі зведеної мобільної групи.

Варто наголосити, що саме сьогодні, 1 березня, Апеляційний суд Донецької області відпустив Свідру під домашній арешт.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus