Турчинов розповів, як Україна може допомогти міжнародній коаліції у боротьбі з тероризмом

04.03.2016 14:00

Турчинов розповів, як Україна може допомогти міжнародній коаліції у боротьбі з тероризмом

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готова допомогти міжнародній коаліції у боротьбі з тероризмом. "Міжнародний тероризм - це загроза для всіх країн доброї волі, і Україна також не може стояти осторонь цієї глобальної проблеми", - розповів Турчинов.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готова допомогти міжнародній коаліції у боротьбі з тероризмом.

"Міжнародний тероризм - це загроза для всіх країн доброї волі, і Україна також не може стояти осторонь цієї глобальної проблеми. Ми підтримуємо антитерористичну коаліцію, яку створили США та до якої увійшли європейські країни. Зрозуміло, що, захищаючи свою країну від сильного і жорстокого агресора, яким є РФ, ми не можемо відривати наших військових і перекидати їх за межі держави. Це виключено, і на сьогодні так питання не стоїть", - розповів Турчинов в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас, за його словами, Україна може надати допомогу насамперед у контексті того досвіду, який вона отримала в протистоянні гібридній війні. "Нам дуже багато чого ще самим треба вчитися, і ми вдячні тим інструкторам країн НАТО, які на наших військових полігонах навчають наших військовослужбовців. Але в питаннях протистояння агресії у рамках гібридної війни ми можемо дати серйозну консультацію. Повірте мені, що у гібридної війни, яка ведеться проти України, Туреччини та Європи, а також на Близькому сході, ті самі автори й організатори", - наголосив секретар РНБО.

Турчинов зазначив, в Україні є полігони та навчальні центри, які вона може запропонувати своїм союзникам. "У разі потреби можемо відкрити наш повітряний простір для прольоту військової авіації, можемо обговорити можливість використання нашої транспортної інфраструктури тощо. Якщо наші союзники вийдуть із такою пропозицією, ці питання можуть обговорюватися. З міжнародним тероризмом необхідно боротися, об'єднавши зусилля всіх держав, за винятком тих, хто сам став центром, що продукує терористичну загрозу", - наголосив секретар РНБО України.

Раніше командувач Національною гвардією України Юрій аллер анонсував участь підрозділів Нацгвардії в миротворчих місіях по всьому світу. Крім того, в наприкінці 2015 року президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу з віце-президентом США Джозефом Байденом в Києві заявив, що Україна готова надавати підтримку антитерористичної коаліції, що здійснює операцію в Сирії. За словами глави держави, в України вже є відповідний досвід боротьби з тероризмом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus