Туск: "Балканський маршрут" мігрантів має бути закритий назавжди

24.09.2016 20:00

Туск: "Балканський маршрут" мігрантів має бути закритий назавжди

Міграційний "Балканський маршрут", через який біженці нелегально потрапляли до країн Західної Європи, має бути закритий назавжди. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск напередодні саміту у Відні, присвяченому питанням міграційної кризи. Він також наголосив, що ключ до вирішення міграційної кризи - відновлення ефективного контролю на зовнішніх кордонах ЄС.

Міграційний "Балканський маршрут", через який біженці нелегально потрапляли до країн Західної Європи, має бути закритий назавжди. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск напередодні саміту у Відні, присвяченому питанням міграційної кризи.

"Сьогодні ми повинні обговорити, як підвищити ефективність наших дій. Ми повинні підтвердити, політично і на практиці, що західнобалканський маршрут незаконної міграції закритий назавжди. Ось чому я радий, що канцлер Керн взяв на себе ініціативу і організував цю зустріч", - йдеться у заяві.

Туск також наголосив, що ключ до вирішення міграційної кризи - відновлення ефективного контролю на зовнішніх кордонах ЄС.

"Очевидно, що важливою передумовою для досягнення цієї мети є тісна співпраця з нашими партнерами на Балканах і в Туреччині", - додав він.

Зазначимо, у Відні сьогодні проходить саміт з вирішення міграційної кризи за участі лідерів десяти європейських країн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що близько 50 країн - учасниць ООН приймуть на своїй території близько 360 тис. біженців в наступному році. 19 вересня учасники саміту ООН схвалили декларацію для захисту біженців. Перед цим голова Європейської Ради Дональд Туск визначив кризу мігрантів і біженців як глобальну проблему, яка вимагає глобальних рішень, заснованих на відповідальності і солідарності. Він зазначив, що "практичні можливості Європи для розміщення нових хвиль біженців, не кажучи вже про нерегулярних економічних мігрантів, близькі до граничних".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus