У Бєларусі назвали затримання Жадана "непорозумінням"

12.02.2017 21:00

У Бєларусі назвали затримання Жадана "непорозумінням"

У міністерстві закордонних справ Бєларусі пояснили затримання українського письменника Сергія Жадана "непорозумінням". За словами Жадана, про скасування заборони на в'їзд до Бєларусі він дізнався вже на шляху до України. Жадан підкреслив, що для нього заборону на в'їзд до Бєларусі був несподіванкою. Зараз письменник уже прибув до Києва.

У міністерстві закордонних справ Бєларусі пояснили затримання українського письменника Сергія Жадана "непорозумінням". За словами Жадана, про скасування заборони на в'їзд до Бєларусі він дізнався вже на шляху до України, передає "112 Україна".

"До мене звернулися представники МЗС Бєларусі і сказали, що це непорозуміння, проблему вирішили", - зазначив він.

Жадан підкреслив, що для нього заборону на в'їзд до Бєларусі був несподіванкою.

"За даними правоохоронців, я був у списках з 2015 року. Потім мене зі списків виключили, а потім знову додали. Для мене це все безглуздо. Про який тероризм може йти мова? Це якась маячня. До нього відношення я маю хіба що через те, що його засуджую ... Був у Бєларусі минулого літа. Тоді про заборони ніхто не говорив", - сказав він.

Зараз письменник уже прибув до Києва.

"Спокійно перетнув кордон. Проблем не виникло", - зазначив він.

Знову територію Бєларусі Жадан планує відвідати в травні - на цей раз з концертом. Однак перед поїздкою письменник планує перевірити, чи немає кого-небудь з його музикантів в спеціальні списки.

Нагадаємо, в ніч з 10 на 11 лютого в Мінську міліціонери увірвалися до готельного номера Жадана і без пояснень доставили у відділення міліції, де до ранку утримували в камері і не надали можливості зателефонувати в Посольство України.

Після цього силовики з'ясували в Комітеті держбезпеки Бєларусі, що ще в 2015 році був заборонений в'їзд на територію Росії, що пояснювалося формулюванням "за причетність до терористичної діяльності".

"А оскільки Бєларусь і Казахстан знаходяться з РФ в одній візової зони, то заборона автоматично переходить і до Бєларусі з Казахстаном", - повідомляв сам потерпілий.

Також міліціонери запитували Жадана про тероризм, після чого поставили штамп у паспорт про заборону в'їзду в Бєларусь.

У зв'язку із затриманням письменника в МЗС викликали посла Бєларусі Ігоря Сокола. Представник міністерства заявив, що роз'яснення бєларуської сторони щодо затримання Жадана не задовольняють українську сторону.

Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з главою бєларуського зовнішньополітичного відомства Володимиром Макеєм ситуацію із затриманням в Мінську українського письменника.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus