У БПП не розуміють причини відсутності відповіді ЄС на виконані Україною вимоги щодо безвізу

02.11.2016 16:00

У БПП не розуміють причини відсутності відповіді ЄС на виконані Україною вимоги щодо безвізу

Заступник керівника фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко нагадує, що Україна виконала всі необхідні вимоги для отримання безвізового режиму з Євросоюзом, і сподівається на адекватну відповідь європейської сторони. Гончаренко зазначив, що найближчим часом відбудеться засідання політичного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

Заступник керівника фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко нагадує, що Україна виконала всі необхідні вимоги для отримання безвізового режиму з Євросоюзом, і сподівається на адекватну відповідь європейської сторони.

"Хочу нагадати, що е-декларування було 144-м, останнім, пунктом тих вимог, які Україна виконала для отримання безвізу. І це визнають усі сторони. Тому хочу нагадати європейським колегам, що треба відповідати за тих, кого приручили, як казав Антуан де Сент-Екзюпері. Незважаючи ні на що, хочеться побачити українське питання в порядку денному і кінцеве позитивне рішення. Українська дипломатія на чолі з президентом зробила все можливе для вирішення цього питання і робить зараз. Але має бути рух і з іншого боку", - цитує депутата прес-служба партії "БПП "Солідарність".

Гончаренко зазначив, що найближчим часом відбудеться засідання політичного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Хочу поставити там питання - чому ми не отримали адекватної відповіді на всі наші виконані вимоги? У чому причина? Наскільки я знаю, кілька країн, зокрема, Бельгія, Франція, а саме їхні міністерства внутрішніх справ, блокують це питання, пояснюючи, що Євросоюз хоче розробити механізм, який дозволить їм швидко в односторонньому порядку припиняти дію цієї угоди. І до розробки цього механізму не хочуть розширювати коло безвізового режиму", - розповів парламентар.

На його думку, це більше нагадує пошук причин.

"Думаю, що справжня причина - складна внутрішня політична ситуація всередині ЄС після виходу Британії, після референдуму в Нідерландах. Втім, прикро, що суперечності всередині самого ЄС повинні впливати на нас", - підсумував Гончаренко.

Як вже повідомлялося, 13 жовтня віце-прем'єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що "безвіз" для України затримується через дискусії між інститутами ЄС, що виникла навколо "механізму тимчасового призупинення безвізового режиму щодо третіх країн".

"Це єдина причина затримки на шляху до безвізового режиму, адже об'єктивно ми виконали усі умови", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Вона деталізувала, що зараз основна дискусія в питанні механізму тимчасового призупинення точиться між інститутами ЄС - Радою, Парламентом і Комісією.

"Діалог дуже активний, бурхливий і дуже мінливий. Усі сподіваються на швидке вирішення цього питання, але ніхто не може назвати часові межі", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Також досі невідомою є дата засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС, на якому має бути затверджена переговорна позиція Ради на тристоронніх міжінституційних переговорах.

"Позитивом є те, що немає прив'язки України до будь-якої іншої країни. Я сподіваюся, що європейські інститути і політики ухвалять відповідальне рішення, яке буде відповіддю на повне виконання Україною усіх критеріїв щодо безвізового режиму, й це станеться цієї осені, як це і передбачалося", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Після того, як Рада затвердить переговорну позицію щодо надання Україні безвізового режиму, розпочнуться так звані міжінституційні переговори між Радою, Парламентом і Комісією (політологи вже назвали цей процес "тріалогом"). Після цього рішення має бути прийнято Радою ЄС та Європейським парламентом у цілому.

Тим часом, нині складно стверджувати, чи зможуть найближчим часом усі три головних органи управління ЄС досягти компромісу з цього питання.

"Поки що не схоже, що Європарламент і Рада ЄС домовляться про затвердження "механізму призупинення" під час їхньої зустрічі на початку листопада", - заявив 27 жовтня брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus