У Цюріху феміністки пофарбували в червоний колір фонтани в якості протесту проти податку на тампони

05.10.2016 13:00

У Цюріху феміністки пофарбували в червоний колір фонтани в якості протесту проти податку на тампони

Члени феміністської організації Aktivistin.ch провели акцію в Цюріху. Рано вранці у вівторок, 4 листопада, вони вилили харчові барвники в місцеві фонтани, в результаті чого вода в них забарвилася в криваво-червоний колір. Своєю акцією активісти хотіли підняти дискусію про ставлення до жіночого тіла, пояснила прес-секретар організації Кармен Шодер.

Члени феміністської організації Aktivistin.ch провели акцію в Цюріху. Рано вранці у вівторок, 4 листопада, вони вилили харчові барвники в місцеві фонтани, в результаті чого вода в них забарвилася в криваво-червоний колір, повідомляє Local.

Своєю акцією активісти хотіли підняти дискусію про ставлення до жіночого тіла, пояснила прес-секретар організації Кармен Шодер. Також вони хотіли висловити протест проти високих податків на засоби жіночої гігієни, зокрема, на тампони і гігієнічні прокладки.

На відміну від більшості товарів повсякденного попиту, вони обкладаються ставкою податку в розмірі 8%, а не 2,5%. Високий податок позначається на кінцевій вартості тампонів в Швейцарії.

"Тампони розглядаються як предмет розкоші, в результаті чого жінки знаходяться в невигідному фінансовому становищі (у порівнянні з чоловіками)", - пояснила Шодер.

Всього акція феміністок торкнулася 13 міських фонтанів Цюріха. Тим часом влада міста пообіцяли порушити проти активісток кримінальну справу, якщо вони в результаті їх дій фонтани виявляться зламані.

Раніше ряд країн, включаючи Великобританію і Ірландію, відмовилися від податку на предмети особистої гігієни жінок після протестів. Аналогічне рішення було прийнято в Канаді. В даний час питання скасування податків на товари цієї категорії обговорюються в декількох штатах США.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus