У Данії націоналісти почали роздавати спрей для захисту від мігрантів

28.09.2016 18:00

У Данії націоналісти почали роздавати спрей для захисту від мігрантів

У Данії місцеві націоналісти використовували тему нападів біженців на жінок, щоб привернути до себе увагу й набрати рейтинг напередодні виборів до парламенту країни. Представники ультраправої партії Danskernes (Партія данців) провели акцію в місті Хадерслев, під час якої роздавали мешканцям балончики з "антимігрантським спреєм" для захисту від домагань з боку приїжджих.

У Данії націоналісти використовували тему нападів біженців на жінок, щоб привернути до себе увагу й набрати рейтинг напередодні виборів до парламенту країни. Представники ультраправої партії Danskernes (Партія данців) провели акцію в місті Хадерслев, під час якої роздавали мешканцям балончики з "антимігрантським спреєм" для захисту від домагань з боку приїжджих, повідомляє NEWSru.com з посиланням на сторінку організації у Facebook.

Спрей називається "Asylspray" (від слова "asylee" - "той, хто претендує на притулок") й направду являє собою звичайний лак для волосся, але з новою етикеткою. Це пов'язано з тим, що використання перцевих аерозолів у Данії є незаконним, пояснює CNN.

За даними націоналістів, загалом ними було роздано 137 балончиків. Лідер партії Даніель Карлсен пояснив, що Хадерслев є ідеальним місцем для роздачі подібного спрею, беручи до уваги скарги місцевих мешканок на домагання з боку біженців та осіб, які шукають притулку.

"Я не думаю, що це провокація. Ми просто вирішуємо актуальну проблему, наявну в нашому суспільстві, де багато данців не почуваються в безпеці - частково тому, що в країні дуже багато мігрантів, а почасти тому, що людині заборонено захищати себе", - цитує його The Local.

Акція, втім, викликала у громадян країни суперечливу реакцію. На сторінці Партії данців в Facebook з'явилося чимало гнівних коментарів. "Мені соромно, що я данець", - пише один з користувачів. "Якщо цей спрей опиниться у моїй руці, то першим, проти кого я його використовую, буде покидьок, який дав мені його", - погрожує інший.

"Це огидно. Я ображена до глибини душі", - заявила TV Syd одна з місцевих мешканок. Інша не втрималася й пустила сльозу. "Біженці стільки пережили, а тепер виходить, що данці так сильно не бажають їх тут бачити, що готові застосовувати проти них спрей з балончиків. Одна річ говорити про те, що у нас недостатньо можливостей для їх прийому або що частина з них не вписується в нашу культуру. Але робити з цього жарт дуже недобре", - сказала вона.

Водночас деякі мешканці були раді отримати спрей. "Це чудово і точно збігається з тим, що я зараз думаю і відчуваю. Вони (біженці - ред.) приїхали сюди, й тепер нам потрібно від них захищатися", - заявила журналістам ще одна жителька Хадерслева.

Партія Danskernes Parti була заснована 2011 року вихідцями з неонацистського "Націонал-соціалістичного руху Данії". Вона перебуває під впливом "Партії Шведів" й німецької NPD. Danskernes Parti брала участь в місцевих виборах, але не змогла отримати жодного місця. На даний час партія намагається зібрати 20 тисяч підписів, необхідних для допуску до виборів у парламент країни, які відбудуться в 2019 році. На думку націоналістів, акція з "антимігрантським спреєм" цілком може підвищити їхню популярність. Тільки за останні два дні партія отримала 700 підписів.

Зауважимо, що попит на засоби захисту в зв'язку з навалою біженців до Європи спостерігається не лише у Данії. Раніше повідомлялося, що аптеки Німеччини почали продавати перцеві аерозолі через збільшення попиту покупців.

Через потік біженців з січня 2016 року Швеція запровадила перевірку документів на кордоні з Данією.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus