У День припинення безкарності за злочини проти журналістів працівники ЗМІ потрапили під ворожий мінометний обстріл

03.11.2016 00:00

У День припинення безкарності за злочини проти журналістів працівники ЗМІ потрапили під ворожий мінометний обстріл

Українські журналісти стали свідками обстрілу терористами позицій військових АТО під Маріуполем. Бойовики застосовували міномети калібром 82 мм. На відео видно, що журналіст "5 каналу" Тетяна Ігнатченко саме записує інтерв'ю з бійцем АТО, коли починаються обстріли. Журналіст і оператор з військовими ховаються від обстрілів та осколків в окопі.

Українські журналісти стали свідками обстрілу терористами позицій військових АТО під Маріуполем.

Бойовики застосовували міномети калібром 82 мм, передає "5 канал".

Бути журналістом в Україні небезпечно не лише через війну, вважають експерти

"На відео видно, що журналіст "5 каналу" Тетяна Ігнатченко саме записує інтерв'ю з бійцем АТО, коли починаються обстріли. Журналіст і оператор з військовими ховаються від обстрілів та осколків в окопі", - йдеться в публікації.

Як зазначила Ігнатченко, згодом в інтерв'ю морський піхотинець припустив: "Це, скоріш за все, щоб вас залякати. Вони знають, що ви тут".

Як повідомлялось, активні бої на Маріупольському напрямку не вщухають навіть вдень. З позицій українських армійців поблизу Широкиного добре видно, як з окупованої Саханки бойовики відкривають вогонь з гранатометів.

Бути журналістом в Україні небезпечно не лише через війну, вважають експерти

Журналісти в Україні не почуваються у безпеці не так через анексію РФ Криму та російсько-українську війну на Донбасі, як через небажання влади притягати до відповідальності винних у злочинах проти працівників медіа.

Про це говорять експерти та журналісти, опитані до міжнародного Дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначають 2 листопада, передає Радіо "Свобода".

З початку року працівникам ЗМІ в Україні більше ста разів перешкоджали в роботі, аж до застосування сили, свідчать підрахунки Інституту масової інформації. Утім, представники влади стверджують, що попри окремі проблеми, в цілому ситуація з захистом журналістів в Україні поліпшується.

2 листопада у світі відзначають День припинення безкарності щодо злочинів проти журналістів: Організація Об’єднаних Націй обрала цю дату в пам’ять про журналістів, які загинули через свою професійну діяльність. ООН, ОБСЄ та ЮНЕСКО у своїх резолюціях закликають ретельно розслідувати всі напади на журналістів і факти тиску на них, а також та притягти до відповідальності усіх винних у цьому.

В Україні після перемоги Революції гідності підвищився рівень свободи слова, свідчать міжнародні рейтинги, однак небезпека для журналістів залишається через анексію Російською Федерацією Криму та збройний конфлікт на сході держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus