У ЄС нагадали про умови для отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги

10.10.2016 18:00

У ЄС нагадали про умови для отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги

"Ми вже надали Україні перший транш у розмірі 600 млн євро й чекаємо на другий транш, теж на 600 млн євро", - заявив новий голова Представництва ЄС в Україні, посол Юґ Мінґареллі. Для цього, за його словами, Україні треба виконати дві умови - скасувати заборону на експорт лісу та вирішити питання щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

Європейський Союз очікує від України скасування заборони на експорт лісу та врегулювання питання щодо соціальної допомоги внутрішнім переселенцям для надання чергового траншу макрофінансової допомоги на 600 млн євро, заявив новий голова представництва ЄС в Україні, посол Юґ Мінґареллі.

"Ми вже надали Україні перший транш у розмірі 600 млн євро й чекаємо на другий транш, теж на 600 млн євро", - заявив Мінґареллі на своїй першій прес-конференції в понеділок, 10 жовтня, у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Для цього, за його словами, Україні необхідно виконати дві умови - скасувати заборону на експорт лісу та вирішити питання щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

"Є низка умов, передбачених для надання цих коштів. Більшість із них було виконано, і залишається дві умови, які ще необхідно виконати: перше - це скасування заборони на експорт лісу, і друге - це виплата соціальної допомоги внутрішнім переселенцям", - сказав посол.

За словами Мінґареллі, на сьогодні відбуваються обговорення з українською владою цих питань.

"Ми всі сподіваємося, що з'явиться можливість надати цей транш Україні в найближчому майбутньому. Я не можу поки що назвати конкретні терміни", - сказав він.

Зауважимо, що в ЄС уже неодноразово наголошували, що Україна повинна відновити соціальні виплати та пенсії внутрішнім переселенцям та зняти заборону на експорт деревини, щоб отримати 600 млн євро другого траншу макрофінансової допомоги.

Нагадаємо, пізно ввечері 14 вересня Міжнародний валютний фонд завершив другий перегляд чотирирічної програми співпраці з нашою країною, схваленої в березні 2015 року, і ухвалив рішення надати Києву третій за ліком кредитний транш обсягом 1 млрд дол. Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування становитиме 7,62 млрд дол при загальному обсязі кредитування 17,5 млрд дол.

Рішення МВФ відкриває Україні можливість отримати 1 млрд кредитних гарантій від уряду США, які будуть конвертовані в євробонди, а також 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС і 500 млн дол кредиту від Світового банку для закупівлі газу для проходження осінньо-зимового періоду.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus