У Європарламенті підготували доповідь-характеристику українських нардепів

02.03.2016 18:00

У Європарламенті підготували доповідь-характеристику українських нардепів

У Європарламенті узагальнили проблеми у діяльності народних депутатів України. Про це йдеться у доповіді та дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради. Окремо експерти відзначили "відсутність прозорості щодо фінансового стану або ділових інтересів народних депутатів".

У Європарламенті узагальнили проблеми у діяльності народних депутатів України.

Про це йдеться у доповіді та дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради, що була представлена на "Тижні України" у Європарламенті, повідомляє "Укрінформ".

"Виявлені проблеми можна умовно об’єднати у такі категорії: відсутність дисципліни під час проведення засідань, у тому числі неповажне ставлення до головуючого; нерозуміння або невиконання законодавчих процедур, зокрема невиконання правових і процедурних вимог щодо підготовки законопроектів і відсутність чіткого усвідомлення ролі та повноважень комітетів", - йдеться у розділі, присвяченому дотриманню етичних норм і стандартів поведінки представників ВР.

Серед інших проблем експерти відзначили неперсональне голосування ("кнопкодавство"); існування підозр, що дії окремих нардепів зумовлені зовнішніми інтересами, зокрема винесення на розгляд чи підтримка окремих пропозицій або заперечення окремих положень законодавства без урахування інтересів народу України.

Окрім цього, у доповіді йдеться про існування підозр, що окремі народні депутати використовують свій статус (зокрема надають запити та оскарження) з метою підтримки або завдання шкоди приватним інтересам окремих осіб.

Окремо експерти відзначили "відсутність прозорості щодо фінансового стану або ділових інтересів народних депутатів", а також "одержання скарг, що окремі народні депутати увійшли до складу Верховної Ради виключно заради отримання депутатської недоторканності".

"Ці та інші проблеми є характерними не лише для ВР України. Однак їх поширеність та масштаб в Україні викликають занепокоєння, враховуючи, зокрема, труднощі, пов’язані з проведенням демократичних реформ", - наголосили автори доповіді.

Як повідомлялося, сьогодні, 2 березня, Верховна Рада України і Європарламент підписали адміністративну угоду про співпрацю. Церемонія підписання відбулася в рамках "Тижня України" у законодавчому органі ЄС. Метою угоди є сприяння з боку європейської сторони процесу реформування українського парламенту та підвищення ефективності його інституційних спроможностей.

Парламентський комітет асоціації (ПКА) між Україною та Європейським Союзом закликав усі реформаторські сили України знайти порозуміння, зосередити зусилля на пошуку виходу з політичної ситуації, що склалася, та продовжити реформування країни. Про це йдеться у спільному комюніке бюро ПКА Україна - ЄС, оприлюдненому у Брюсселі 2 березня.

Нагадаємо, у Європарламенті з 29 лютого по 2 березня триває "Тиждень України". Лідери ЄС запевнили в допомозі та підтримці Верховної Ради на шляху європейської інтеграції з метою перетворення на європейський інститут.

Спікер ВР Володимир Гройсман вже представив у Брюсселі дорожню карту реформ українського парламенту.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus