У ГПУ створили нове управління для "великої кримінальної справи" Януковича

24.10.2016 17:00

У ГПУ створили нове управління для "великої кримінальної справи" Януковича

У Генеральній прокуратурі України для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд "великої кримінальної справи" стосовно екс-президента Віктора Януковича та його найближчого оточення створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Про це у понеділок 24 жовтня повідомили в ГПУ.

У Генеральній прокуратурі України для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд "великої кримінальної справи" стосовно екс-президента Віктора Януковича та його найближчого оточення створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Про це у понеділок 24 жовтня повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

До складу цього управління увійшло 63 співробітники.

Зазначається, що Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, створено в рамках реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ з метою удосконалення організації роботи Генеральної прокуратури.

Згідно з повідомленням, Сергій Горбатюк і надалі залишається керівником Департаменту спеціальних розслідувань, до складу якого входять 56 співробітників. За цим Департаментом залишається розслідування та передача до суду справ щодо Майдану.

Як нагадали у відомстві, "велика справа" стосовно Януковича складається із багатьох епізодів, зокрема – узурпація влади, розвал економіки, послаблення обороноздатності країни та інформаційної безпеки, заволодіння державним майном – резиденцією "Межигір’я", тощо.

Раніше начальник Управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що ідея об'єднати всі матеріали справ щодо режиму колишнього президента Віктора Януковича в одну велику справу може зашкодити розслідуванню.

Довідка

Після розстрілу Майдану Янукович втік з України вночі проти 23 лютого 2014 року. Під час перебування в Росії втікач кілька разів звертався до народу України з приводу своєї "легітимності". 1 березня він звернувся до російської влади з проханням застосувати свої війська в Україні.

3 жовтня тодішній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що президент РФ Володимир Путін надав російське громадянство сім'ї Януковича.

Проти Януковича і низки інших колишніх чиновників відкрито кримінальне провадження про масові вбивства мирних громадян. Їх було оголошено в розшук.

Також проти ряду високопосадовців часів Януковича відкрито кримінальні провадження за фактами відмивання коштів та виведення капіталів.

У лютому 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України".

21 липня Інтерпол вилучив Януковича з міжнародного розшуку через нібито "політичний характер кримінальної справи".

16 грудня 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вдалося знайти архіви Януковича та членів його родини, які допоможуть розслідувати здійснювані ними злочини.

Знайдені документи долучені до різних кримінальних проваджень і оцінені Генеральною прокуратурою як важливі докази.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus