У Харкові стартував Перший всеукраїнський форум Євромайданів. Провокації не вщухають

12.01.2014 08:10

У Харкові стартував Перший всеукраїнський форум Євромайданів. Провокації не вщухають

У Харкові у суботу 11 січня розпочався Перший всеукраїнський форуму Євромайданів. Форум розпочався з двогодинною затримкою. Делегати форуму розпочали засідання у Свято-Дмитріївському Храмі Української Автокефальної православної церкви. Захід відкрили письменники Сергій Жадан та брати Віталій та Дмитро Капранови. Для участі у форумі зареєструвалися 119 делегатів.

У Харкові у суботу 11 січня розпочався Перший всеукраїнський форуму Євромайданів.

Форум розпочався з двогодинною затримкою, передає УНІАН.

Міліція затримала 18 "тітушек", які напали на форум Євромайданів. Відбулася нова провокація зі "стріляниною"
У Харкові стартує Всеукраїнський форум Євромайданів. Опозиція чекає, що влада підкладе свиню

Делегати форуму розпочали засідання у Свято-Дмитріївському Храмі Української Автокефальної православної церкви.

Перед цим форум не зміг розпочатися у приміщенні автомобільно-дорожнього технікуму та храму Святого Івана Богослова УПЦ КП.

Захід відкрили письменники Сергій Жадан та брати Віталій та Дмитро Капранови.

Для участі у форумі зареєструвалися 119 делегатів із 21-ї області та АР Крим.

Щойно форум розпочався, журналістам в залі організатори заходу заявили, що храм штурмують "тітушки".

Молодики (близько 20 осіб) намагалися ввірватися у храм, де проходить форум, однак їх не пропустила самооборона заходу. Двері до храму встигли зачинити.

Однак, молодики під час сутички з охоронцями встигли розпилити в обличчя кільком людям газ із балончика. До храму прибули одразу кілька десятків міліціонерів. Правоохоронці відтіснили молодиків до будівлі, що розташована поруч із храмом, та оточили їх кільцем. Міліціонери затримали молодиків, обшукали їх та завели в автобус.

Міліція затримала 18 "тітушек", які напали на форум Євромайданів. Відбулася нова провокація зі "стріляниною"

У Харкові працівники міліції затримали 18 молодих людей, які намагалися прорватися до Свято-Дмитріївського храму Української Автокефальної православної церкви, де продовжується Перший всеукраїнський форум Євромайданів.

Про це повідомила керівник Відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС в Харківській області Наталія Захарова.

За її словами, молодиків затримано за порушення громадського порядку. Їх доправили до Ленінського райвідділу міліції Харкова для з'ясування всіх обставин та прийняття процесуального рішення.

Також повідомляється, що у Харкові стосовно учасників Першого всеукраїнського форуму Євромайданів, пленарне засідання якого відбулося у Свято-Дмитріївському храмі УАПЦ, скоєно ще одну провокацію.

Так, близько 15.30 до храму під'їхав автомобіль швидкої медичної допомоги.

Медики, підійшовши до людей, які в цей час стояли перед храмом, повідомили, що на службу "103" від невідомої особи надійшло повідомлення про те, що на форумі сталася стрілянина, і людина отримала вогнепальне поранення.

Насправді жодної стрілянини не було. Медики, переконавшись у цьому, залишили форум.

Нагадаємо, рішення про проведення 11-12 січня в Харкові Першого всеукраїнського форуму Євромайданів прийняли учасники Всеукраїнської конференції, що відбулася 27 грудня в Києві.

Учасники форуму Євромайданів планують розглянути гострі питання співпраці Євромайданів, зокрема, координацію дій, інформаційну політику, забезпечення безпеки, мистецьку співпрацю.

Крім того, делегати мають накреслити план дій для встановлення в Україні "відповідальної демократії".

Своїм досвідом проти режиму та стратегіями побудови громадянського суспільства поділятися спеціальні гості з Польщі - один із засновників Гельсинського комітету Польщі Збігнев Ромашевський та один із засновників "Солідарності" Збігнев Буяк.

У перший день заплановано засідання робочих груп відповідно до питань порядку денного, у другий – ухвалення загальної резолюції.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus