У Казахстані терориста Кулекбаєва засудили до смертної кари

02.11.2016 15:00

У Казахстані терориста Кулекбаєва засудили до смертної кари

В Алмати до смертної кари засудили терориста Руслана Кулекбаєва, якого визнано винним у вбивстві 10 людей. "Суд задовольнив вимоги прокурора Жаркинбека Бакашбаєва, який просив для головного фігуранта справи найвищу міру покарання", - йдеться в повідомленні. Інших фігурантів справи засуджено до тривалих термінів ув'язнення.

В місті Алмати в Казахстані до смертної кари засудили терориста Руслана Кулекбаєва, якого визнано винним у вбивстві 10 людей. Про це повідомляє російське видання "Ведомости".

"Суд задовольнив вимоги прокурора Жаркинбека Бакашбаєва, який просив для головного фігуранта справи найвищу міру покарання", - йдеться в повідомленні.

Як передає Tengrinews.kz, суддя Ерлан Болат також виніс рішення про конфіскацію майна засудженого. Інших фігурантів справи засуджено до тривалих термінів ув'язнення.

Крім того, суд виніс окрему постанову на адресу МВС про присудження державної нагороди Аяну Галієву за героїзм і стягнув з підсудних компенсації на користь родичів убитих.

Tengrinews нагадує, що в Казахстані діє мораторій на виконання смертної кари, однак призначати такий вирок суди мають право.

За оцінкою слідства, Кулекбаєв і його спільники діяли заради залякування населення і з бажання помститися силовикам. Бакашбаєв також говорив, що фігуранти справи обмінювалися зброєю і жили на одній квартирі, тому аргумент нібито про їхню непричетність не має підстав. Також слідство вважає, що Кулекбаєв керувався релігійними переконаннями.

18 липня 2016 року в Алмати після стрілянини в місті було оголошено антитерористичну операцію. Антитерористичний центр Казахстану повідомив про введення критичного ("червоного") рівня терористичної небезпеки на території міста після нападу невідомих на будівлі Алмалинского районного відділу поліції та департаменту комітету національної безпеки. В цей день Кулекбаєв убив дев'ятьох співробітників правоохоронних органів, а днем раніше він смертельно поранив повію біля готелю "Аят". Кулекбаєва затримали, а його дії визнали терактом. Пізніше підсудний пояснив, що ні про що не шкодує і готовий прийняти будь-яке покарання. Процес над ним проводився в СІЗО через його агресивну поведінку та з урахуванням його скарг на погане самопочуття після перенесених операцій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus