У Києві хочуть створити зоополіцію

19.10.2016 12:00

У Києві хочуть створити зоополіцію

До її функцій і завдань автор петиції запропонувала віднести взаємодію з Центром ідентифікації тварин (контроль за кількістю безпритульних тварин, гуманні методи вилову і стерилізації, подальше влаштування тварин до сімей), співпраця з кінологічними організаціями, реагування на сигнали про агресивних тварин, жорстоке поводження з тваринами, необхідність термінової допомоги.

Більш як 10 тисяч киян підтримали ідею створення в Києві зоополіції, яка буде захищати домашніх і безпритульних тварин від жорстокого поводження, а також запобігати нападу агресивних тварин на людей. Питання вже розглядається в Київраді, пише "Сегодня".

Петицію про створення в столиці "служби на зразок зоополіції" запропонувала киянка Галина Карєва. Всупереч назві, передбачається, що це буде міська структура, а не якийсь особливий підрозділ Нацполіції.

До її функцій і завдань автор петиції запропонувала віднести взаємодію з Центром ідентифікації тварин (контроль за кількістю безпритульних тварин, гуманні методи вилову і стерилізації, подальше влаштування тварин до сімей), співпраця з кінологічними організаціями, реагування на сигнали про агресивних тварин, жорстоке поводження з тваринами, необхідність термінової допомоги. Крім того, співробітники служби повинні будуть брати участь у робочих групах із внесення змін до законів у цій сфері та вести роз'яснювальну роботу з власниками домашніх тварин.

"Служба повинна мати у своєму розпорядженні кілька авто і мати пункти на Правому і Лівому березі. На їхній території повинна працювати цілодобова ветеринарна допомога і приміщення для тимчасового утримання тварин. Також необхідно створити сайт, де розміщувалася б інформація про тварин, які шукають нових господарів, про потреби служби та інша корисна інформація", - пропонує Карєва.

На роботу в зоополіцію, на її думку, потрібно брати людей з довідкою від психіатра, фізично здорових і таких, що люблять тварин. "До роботи також повинні допускатися волонтери", - вважає вона. Петицію вже доручили розглянути трьом комісіям Київради.

"Я вважаю, необхідна будь-яка екологічна поліція, оскільки у нас явно відчувається брак контролю в цій сфері. Думаю, наша комісія цю петицію підтримає. Але питання, як все це реалізувати", - каже заступник голови комісії з питань екологічної політики Київради Ганна Сандалова.

У департаменті благоустрою КМДА теж ідею підтримують. "Якщо петиція набрала стільки голосів, потрібно її якимось чином втілити в життя. Але, швидше за все, у багатьох питаннях потрібно буде щільно співпрацювати з правоохоронцями", - зазначає директор департаменту Андрій Фіщук.

На сайті Київради є й інші петиції, присвячені тваринам. Наприклад, пропозиція запровадити систему штрафів за неприбирання собачих екскрементів на вулиці також підтримали 10 тис. осіб. Але в КМДА відповіли: штрафи і так передбачені законами. Пообіцяли попросити поліцію Києва посилити під час патрулювання міста контроль за дотриманням правил вигулу тварин, а також проводити серед власників собак просвітницькі кампанії.

Є прохання обмежити кількість тварин на одну сім'ю в багатоквартирних будинках і заборонити вигул бійцівських порід собак у дворах.

Нагадаємо, 1 вересня у Львові запровадили обов'язкову реєстрацію собак.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus