У Києві виключають нові переговори з ЄС щодо Асоціації. Порошенко в жовтні відвідає Брюссель

23.09.2016 16:00

У Києві виключають нові переговори з ЄС щодо Асоціації. Порошенко в жовтні відвідає Брюссель

В Адміністрації президента України заявляють, що будь-які нові переговори щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом або внесення змін до цього документа виключені. "Ми виходимо з того, що дві ключові "червоні лінії" мають бути дотримані", - сказав заступник голови АП Костянтин Єлісєєв. Він зазначив, що на сьогодні українська сторона перебуває в активному діалозі з Нідерландами.

В Адміністрації президента України заявляють, що будь-які нові переговори щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом або внесення змін до цього документа виключені, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми виходимо з того, що дві ключові "червоні лінії" мають бути дотримані. Це, по-перше, ніяких додаткових, нових переговорів ми відкривати не маємо наміру. І по-друге: ніяких змін до тексту угоди також ми не маємо наміру вносити", - сказав заступник голови АП Костянтин Єлісєєв на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Він зазначив, що на сьогодні українська сторона перебуває в активному діалозі з Нідерландами щодо пошуку варіантів вирішення цього питання. "До цього діалогу до нас підключилися і представники ЄС", - додав Єлісєєв.

Заступник голови АП зазначив, що пов'язує заяви прем'єра Нідерландів Марка Рютте щодо низьких шансів ратифікації угоди про асоціацію з Україною з майбутніми парламентськими виборами в Нідерландах.

У свою чергу президент України Петро Порошенко має намір відвідати Брюссель у другій половині жовтня, щоб порушити питання ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, повідомив Єлісєєв.

"Ми готуємо наразі візит президента до Брюсселя, який має відбутися в другій половині жовтня. Під час цього візиту ми будемо порушувати питання ратифікації і пошуку взаємоприйнятного компромісу щодо ратифікації Угоди про асоціацію як з ЄС, так і з нашими нідерландськими партнерами", - заявив він.

"Ми знайдемо цей компроміс, оскільки в нас є чітка домовленість президента з прем’єр-міністром Нідерландів щодо того, що під час ухвалення будь-якого рішення мають бути враховані інтереси трьох сторін – України, Нідерландів та ЄС в цілому", - додав Єлісєєв.

Єлісєєв також підтвердив, що саміт Україна-ЄС відбудеться наприкінці жовтня - на початку листопада 2016 року.

"Саміт Україна-ЄС - це окремий захід, який ми зараз готуємо, він відбудеться трохи пізніше, я думаю, орієнтовно кінець жовтня - початок листопада", - сказав Єлісєєв.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Нідерланди незабаром можуть запропонувати алгоритм, що дозволить завершити ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що уряд Нідерландів, а не ЄК має розробляти альтернативний план після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У свою чергу прем'єр Нідерландів Марк Рютте висловив думку, що уряд "навряд чи" ухвалить рішення про завершення ратифікації угоди.

Пізно ввечері 22 вересня парламент Нідерландів прийняв постанову, яким вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше ніж 1 листопада.

Уряд України сподівається на ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, можливо, із зазначенням особливої позиції. Про це сказала віце-прем`єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, прикро було чути позицію прем`єр-міністра Нідерландів, яку було озвучено вчора з приводу того, що уряд Нідерландів не готовий відповідати за своє попереднє рішення, коли були закінчені процедури щодо Угоди про асоціацію.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus