У Києві з'явилася платформа "Майбутнє Донбасу", яка виступає за діалог і повернення окупованих районів

31.10.2016 22:00

У Києві з'явилася платформа "Майбутнє Донбасу", яка виступає за діалог і повернення окупованих районів

Створення парламентської платформи "Майбутнє Донбасу" посилить позиції України в переговорному процесі з урегулювання ситуації на Сході України, зокрема в "Нормандської форматі", вважає народний депутат, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко (позафракційна).

У столиці України в понеділок, 31 жовтня 2016 року, представили платформу "Майбутнє Донбасу", яка працюватиме над вирішенням нагальних проблем регіону, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Тарута: платформа "Майбутнє Донбасу" - це крок до реінтеграції регіону

Створення парламентської платформи "Майбутнє Донбасу" посилить позиції України в переговорному процесі з урегулювання ситуації на Сході України, зокрема в "Нормандської форматі", вважає народний депутат, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко (позафракційна).

"Про платформу "Майбутнє Донбасу"... Якщо Україна представить стратегію побудови нового Донбасу, то це посилить її переговорну позицію", - заявила вона під час презентації.

Нардеп зазначила, що парламентська платформа "Майбутнього Донбасу" - "це частина нашої загальнонаціональної кампанії з відновлення територіальної цілісності України".

Також за її словами, кажучи про відновлення Донбасу, "дуже важливо говорити й про повернення Криму".

На думку Гопко, "усі проекти, які пов'язані з ізоляцією Донбасу, є певною мірою політичною безвідповідальністю".

"Політики парламенту мають шукати діалог і пропонувати повернення, альтернативу, а не думати, як ампутувати Донбас, як його заморозити, оскільки при замороженому Донбасі (російсько-української війни на Донбасі - ред.) російські війська не зникнуть з нашої території", - наголосила Гопко.

Як зазначалося під час презентації, формат роботи платформи - соціально-гуманітарні та економічні питання, захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, розробка, експертиза та супровід необхідних законопроектів та нормативно-правових актів.

"Мета створення платформи - впровадження дієвого парламентського інструменту вирішення нагальних проблем Донбасу", - наголошується в прес-релізі, оприлюдненому під час презентації.

Презентація платформи пройшла у форматі круглого столу, організованого міжфракційним депутатським об'єднанням "Всеукраїнський діалог" за підтримки офісу Ради Європи в Україні та координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Як зазначає офіційний сайт Верховної Ради України, до презентації долучилися співголова створюваної платформи, нардеп Сергій Тарута, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, голова парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Григорій Немиря, голова Офісу Ради Європи в Україні/представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва Мортен Енберг, координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, іноземні дипломати, члени парламенту, представники уряду, громадськості та міжнародні експерти.

Зокрема, за словами Немирі, протягом останнього півроку уряд Володимира Гройсмана ухвалив низку постанов, якими "дискримінує внутрішньо переміщених осіб та порушує їхні права і свободи". "Наприклад, що заважає уряду скасувати свою сумнозвісну постанову №637, що містить дискримінаційні вимоги щодо соціальних виплат для цієї категорії громадян та яка була прийнята без громадського обговорення", - сказав він.

"Донбас матиме майбутнє лише, коли його майбутнє буде пов'язано з Україною. А майбутнє України також багато в чому пов'язано з Донбасом і залежить від нього. Але, на жаль, ми змушені констатувати відсутність державної стратегії щодо Донбасу",- наголосив Немиря.

Нардеп нагадав, що 31 серпня уряд ухвалив "Концепцію Державної цільової програми відновлення і розбудови миру у східних регіонах України", але досі цей документ не оприлюднено на сайтах Кабінету Міністрів та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

Тарута: платформа "Майбутнє Донбасу" - це крок до реінтеграції регіону

Основними напрямами діяльності платформи "Майбутнє Донбасу" мають бути захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, реінтеграція тимчасово окупованих територій та їхнього населення у правове поле України, заявив співголова міжфракційного депутатського об'єднання "Всеукраїнський діалог" народний депутат Тарута.

Нардеп зазначив, що в Україні досі не вироблено загальнонаціональної політики вирішення проблем Донбасу і тимчасово переміщених осіб регіону. Для того, щоб вона з'явилася, потрібний конструктивний діалог суспільства та всіх гілок влади. Забезпечити його здатен новий парламентський майданчик, запевняє він.

"Це буде спільна платформа, де ми зможемо забезпечити комунікацію між всіма, хто цікавиться проблемами Донбасу, хто реально знає про те, що там відбувається", - наголосив Тарута.

На новій парламентській платформі обговорюватимуть і напрацьовуватимуть конкретні пропозиції щодо надання допомоги та захисту прав переміщених осіб, вирішуватимуть проблеми соціального, гуманітарного, екологічного характеру, вироблятимуть загальну концепцію майбутнього Донбасу.

"Це знакова подія для всіх громадських організацій, яких у нас в країні тисячі, але між якими не було об'єднання, консолідації, концентрації. Майданчик буде коворкінгом, де можна буде обговорити ту чи іншу проблему і потім винести її на рівень парламенту, уряду", - додав Тарута.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus