У Криму обманом збирали підписи проти Джемілєва, Чубарова та Іслямова

06.03.2016 21:00

У Криму обманом збирали підписи проти Джемілєва, Чубарова та Іслямова

Багато жінок, що прийшли подивитися спектакль рідною мовою, були здивовані фактом реєстрації та видачі документа "Резолюція форуму кримськотатарських матерів". В документі від імені учасників форуму закликають ООН "припинити діяльність нардепів Джемілєва, Чубарова і організатора енергоблокади Іслямова, спрямовану на дискредитацію кримськотатарського народу".

У анексованому Росією Сімферополі 5 березня під приводом привітання з Міжнародним жіночим днем ​​для матерів з багатодітних кримськотатарських сімей організація під назвою "Державний комітет у справах національностей і депортованих громадян Республіки Крим" зібрала жінок і провела "Форум кримськотатарських матерів".

Про це повідомив член Меджлісу, координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Ескендер Барієв на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, захід пройшов у кримськотатарському театрі, проте далеко не всі його учасники погодилися з резолюцією Форуму.

"Багато жінок, які прийшли подивитися спектакль рідною мовою, були здивовані фактом проведення реєстрації та видачі незрозумілого документа під назвою "Резолюція форуму кримськотатарських матерів". З бесіди з багатьма жінками, деякі були обурені даними обставинами, в тому числі і змістом незрозумілого документа і залишли цей захід", - написав Барієв.

Зокрема, він констатує, що в документі від імені учасників форуму організатори закликають ООН "припинити діяльність народних депутатів України Джемілєва, Чубарова і організатора енергоблокади Іслямова, спрямовану на дискредитацію кримськотатарського народу. А також заборонити їм формувати незаконні збройні загони, які створюються за національним та релігійним принципом".

Барієв зазначив, що подібна форма обману вже знайома в історії кримськотатарського народу.

"Кримськотатарському національному руху відомі подібні інсинуації, які проводилися спецслужбами СРСР. З цього випадку видно, що "сексоти" під виглядом реєстрації, обманним шляхом, у кримськотатарських жінок збирали підписи під документ, отриманий пізніше, проти своїх співвітчизників", - вказав координатор Комітету з захисту прав кримськотатарського народу.

Відзначимо, в Меджлісі кримських татар, а також в правозахисних організаціях не раз заявляли про те, що після анексії Росією Криму в 2014 році на півострові проводяться репресії щодо кримських татар, проте російська влада Криму заперечує це.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Росією Криму та Севастополя. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. США і країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus