У листопаді ЮНЕСКО розгляне внесення козацьких пісень до списку всесвітньої культурної спадщини, - Нищук

04.11.2016 16:00

У листопаді ЮНЕСКО розгляне внесення козацьких пісень до списку всесвітньої культурної спадщини, - Нищук

ЮНЕСКО в листопаді розгляне питання внесення козацьких пісень до списку всесвітньої культурної спадщини. Як передає УНІАН, про це заявив міністр культури України Євген Нищук під час Години уряду в парламенті. Зокрема, говорячи про українську культурну спадщину, він зазначив, що "на сесії в Аддіс-Абебі в Ефіопії в листопаді розглядатиметься питання включення козацьких пісень до спадщини ЮНЕСКО".

ЮНЕСКО в листопаді розгляне питання внесення козацьких пісень до списку всесвітньої культурної спадщини. Як передає УНІАН, про це заявив міністр культури України Євген Нищук під час Години уряду в парламенті.

Нищук просить європейців провести аудит для Мінкульту

Зокрема, говорячи про українську культурну спадщину, він зазначив, що "на сесії в Аддіс-Абебі в Ефіопії в листопаді розглядатиметься питання включення козацьких пісень до спадщини ЮНЕСКО".

"А функція Мінкультури полягала саме в розробці досьє і політичній підтримці цього подання до ЮНЕСКО", - сказав Нищук.

Нищук сподівається на успішну участь України у 57-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Зокрема, говорячи про участь України в бієнале у Венеції, міністр зазначив, що це масштабна подія світового значення в сучасному мистецтві.

"Наступного року, як оголосила кураторка Венеційської бієнале, акцент буде зроблено саме на таких країнах, як Україна", - сказав він.

Як наголосив Нищук, "ми не маємо права схибити, ми маємо право тільки якісно представити національний павільйон й отримати "Золотого лева"".

"Сподіваюся, участь України у наступній Венеційській бієнале стане ще одним успішним прикладом культурної дипломатії і дасть можливість просування сучасного мистецтва України", - сказав він.

Зазначимо, 57-й Венеційська бієнале сучасного мистецтва триватиме з 13 травня по 26 листопада 2017 року у м. Венеція (Італія).

Раніше повідомлялося, що під час засідання Національної ради реформ було ухвалено рішення про створення Культурного фонду України. Концепція Українського культурного фонду та відповідний законопроект були розроблені робочою групою у складі експертів і фахівців у сфері культури і мистецтва, представників Мінкультури, Кабінету міністрів та фахівців Адміністрації президента України.

Нищук просить європейців провести аудит для Мінкульту

Україна просить Єврокомісію провести функціональний аудит Міністерства культури. Про це заявив Євген Нищук, доповідаючи перед депутатами під час години уряду у Верховній Раді, пише Українська правда .

"Вже наступного року в нас буде проведено огляд культурної політики в Україні з фокусом на культурній спадщин і процесах децентралізації у культурній сфері. Ці напівакадемічні, напівпрактичні результати будуть використовуватись потім у Мінкультури та місцевих органах влади для реформування системи врядування та здійснення культурної політики", – сказав він.

"Друге – це наше звернення до Європейської комісії щодо процесного і функціонального аудиту самого Міністерства культури", – заявив Нищук.

"Так, ми проводимо реорганізацію – але чи задовольняє це потреби сьогодення, чи це корелюється з найкращими прикладами інших країн світу, і не однієї, а максимальної більшості? Бо в одній країні добре зі спадщиною, в другій – з театром, у третій – з цирком, ще в іншій – з кіно…" – уточнив він.

"Буквально наприкінці листопада ми підписуємо з Єврокомісією контракт – і я певен, ми його підпишемо, – який відкриє вікно можливостей для проведення такого функціонального аудиту", – повідомив міністр.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus