У Литві відбувся перший тур парламентських виборів

10.10.2016 12:00

У Литві відбувся перший тур парламентських виборів

На виборах в Сейм веде перед Литовський союз селян і зелених (ЛССЗ) - 21,64%, далі йдуть Союз вітчизни - Християнські демократи Литви, які набрали 21,55% голосів, соціал-демократи (партія прем’єра Альгірдаса Буткявічюса) – 14,44%, Рух лібералів – 9,01%, Виборча акція поляків Литви і Союз християнських сімей – 5,49%, "Порядок і справедливість" (партія екс-президента Роландаса Паксаса) – 5,35%.

У неділю, 9 жовтня, в Литві відбувся перший тур парламентських виборів, за результатами якого до Сейму проходять шість політичних сил. Про це повідомляє портал Delfi.

За даними з 1955 дільниць (загальна їхня кількість становить 1996), на виборах до Сейму веде перед Литовський союз селян і зелених (ЛССЗ) - 21,64%, далі йдуть Союз вітчизни - Християнські демократи Литви, які набрали 21,55% голосів, соціал-демократи (партія прем’єра Альгірдаса Буткявічюса) – 14,44%, Рух лібералів – 9,01%, Виборча акція поляків Литви і Союз християнських сімей – 5,49%, "Порядок і справедливість" (партія екс-президента Роландаса Паксаса) – 5,35%.

За антикорупційну коаліцію проголосувало трохи більш як 6% виборців, однак цього недостатньо для подолання 7%-го бар’єру для коаліцій (для політичних партій бар’єр становить 5%).

Партія праці, яка на виборах 2012 року отримала перше місце, цього разу не подолала прохідного бар’єра.

У першому турі парламентських виборів балотувалися 1400 політиків. Дванадцять партій взяли самостійну участь у виборах, а чотири сформували дві коаліції.

ЛССЗ, що називає себе центристською силою, стверджує, що відкритий для переговорів про створення коаліції як з правими, так і з лівими, однак підкреслює, що угоди можливі тільки після другого туру виборів, який відбудеться 23 жовтня. За неостаточними даними, ЛССЗ забезпечив собі 20 мандатів, партія консерваторів "Союз вітчизни - Християнські демократи Литви" отримає на один мандат менше. Соціал-демократи можуть розраховувати на 13 мандатів.

До Сейму входить 141 депутат, які обираються на чотири роки за змішаною системою: 71 депутат - в одномандатних округах за мажоритарною системою, 70 - за партійними списками. У другому турі 23 жовтня відбудуться вибори в одномандатних округах за мажоритарною системою.

Нагадаємо, 8 жовтня відбулися парламентські вибори в Грузії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus