У Львові відзначили річницю створення ЗУНР

02.11.2016 09:00

У Львові відзначили річницю створення ЗУНР

У вівторок, 1 листопада, в Україні святкували 98-му річницю проголошення Західно-української Народної Республіки. Так, у Львові цей день відзначили театралізованою виставою на площі біля будівлі місцевої ОДА. При цьому під час військово-історичного дійства була задіяна раритетна військова техніка, справжня польова кухня, а також однострої і зброя часів Українських січових стрільців.

У вівторок, 1 листопада, в Україні святкували 98-му річницю проголошення Західно-української Народної Республіки. Так, у Львові цей день відзначили театралізованою виставою на площі біля будівлі місцевої ОДА, передає Вголос.

При цьому під час військово-історичного дійства була задіяна раритетна військова техніка, справжня польова кухня, а також однострої і зброя часів Українських січових стрільців.

Таким чином активісти відтворили події 1918 року, коли українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського без єдиного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова, проголосивши ЗУНР.

При цьому ця подія спровокувала початок війни між молодою Українською республікою та Польщею, яка тривала до 1919 року.

Тим не менш національно-демократична революція в Галичині стала важливим кроком до створення у січні 1919 року єдиної Соборної України.

"Відзначаючи ті бурхливі події, ми насамперед вшановуємо подвиг українців, які показали силу духу, самовідданість у боротьбі за національну державність. Соборність, отримана кров'ю мільйонів патріотів, і незалежність, яку зараз захищають від агресора українські воїни, - є нашими священними досягненнями", - зазначив президент України Петро Порошенко у привітанні з нагоди річниці створення ЗУНР.

Раніше Кабінет міністрів України схвалив рішення про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus