У Мінську хочуть домогтися, щоб окупанти платили Києву за воду

03.11.2016 13:00

У Мінську хочуть домогтися, щоб окупанти платили Києву за воду

Із підконтрольної Києву частини Донецької й Луганської областей на контрольовану бойовиками територію йде вода, за яку окупанти не розраховуються. Про це міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів в ефірі "Громадського радіо".

Із підконтрольної Києву частини Донецької й Луганської областей на контрольовану бойовиками територію йде вода, за яку окупанти не розраховуються. Про це міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів в ефірі "Громадського радіо".

Міністр про постачання електрики на Донбас: ми приречені на обмін

"Відсоток руйнації назвати неможливо. Щодня обстріли, відсоток міняється. Ми говоримо про глобальні речі. Наприклад, водопостачання. Це велика проблема по Донецькій і Луганської областях", – сказав він.

"У Луганській області – це Попаснянський водоканал, який забезпечує 50 000 населення на підконтрольній території, 300-400 000 на непідконтрольній. Зараз ми домовилися з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (там велика заборгованість за електроенергію), і він погодився профінансувати електроенергію для підприємства на два місяці, щоб закачати воду в опалювальні системи", – заявив міністр.

"Якби ми напередодні не запустили воду по всіх системах опалення в Луганській області, у нас би була проблема не лише з питною водою, але й з опаленням", – додав він.

У Донецькій області один із найбільших постачальників води населенню – "Вода Донбасу".

"Я був там місяць назад на одному з об'єктів, який покликаний забезпечувати водопостачання навіть у випадку руйнування водоводів у районі Авдіївки й Пісок. Там заміновано, багато що не розірвалося, ми не розуміємо стан труб, які там ідуть. У випадку проблем, ми думали, які в нас резервні варіанти", – розповів Черниш.

"Одна з цілей мого приїзду до Маріуполя була, у тому числі, і можлива проблема, і те, як її вирішувати. Є кілька точкових речей, наприклад, газозабезпечення в Авдіївці, є кілька речей, пов'язаних з Луганською областю й з електропостачанням. Усе це вирішується в тісній координації з місцевими адміністраціями", – додав він.

За словами міністра, коштів Червоного Хреста вистачить до грудня.

"Але система працює так, що 80% воду качають на непідконтрольну територію, щоб люди могли пити. А грошей із тієї території, у зв'язку з відсутністю банківської системи, немає", – сказав він.

"Тому зараз у Мінському процесі група щодо соціально-економічних питань разом із ОБСЄ шукають схему, яким чином організувати механізм розрахунків, щоб ми щораз не були в такій ситуації, коли хтось повинен давати гроші (хоча гроші, за нашим даними, там збираються)", – заявив Черниш.

Міністр про постачання електрики на Донбас: ми приречені на обмін

Україна продовжує поставляти електроенергію на окуповані території Донбасу. Це підтвердив Вадим Черниш.

"Так, продовжує (постачати). І в Донецьку, і в Луганську області", – сказав він.

"У Луганській області знову ситуація складна. Технічно Луганська ТЕС, яка практично розташована на лінії зіткнення, постачає електроенергію на непідконтрольну територію. Однак вугілля для цієї ж станції завозиться з непідконтрольних територій. Таким чином ми приречені на те, щоб ішов обмін", – заявив міністр.

Він додав, що там "цю електроенергію споживає не лише населення, а також підприємства, які зареєстровані відповідно до законодавства України і платить податки".

"Наприклад, Алчевський меткомбінат, який споживає електроенергію, повинен платити за неї енергоринку. Управляється частина системи частково з непідконтрольних територій: Горлівка і т.д. І ці люди досі працюють на Укренерго й досі виконують технічні команди Києва: подати потужність, вирубити потужність", – розповів Черниш.

"Ми повинні знайти механізм, який би забезпечив баланс перетікань", – заявив міністр.

"Багато підприємств перереєстровані на підконтрольній території і є платниками податків тут, плюс – здійснюють поставки товарів на експорт із українськими сертифікатами походження, і досі ці люди значаться й працюють там, це сотні тисяч людей", – додав він.

При цьому Черниш визнав, що точна кількість людей, які покинули свої будинки на сході України, не відома.

"Ми орієнтуємося на два показники – зареєстрована кількість і реальна. Реальне ми щоразу намагаємося порахувати, але нам важко, ми базуємося на порівняльних даних, отриманих від різних агентств, ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста, місцевих громад, щодо кількості дітей у школах, середньої кількості звернень до лікарні", – зазначив він.

"Торік у нас так виходило трохи більше 1 000 000, але зареєстровано було більше", – додав міністр.

За його словами, "методика має бути поліпшена, тому ми попросили наших партнерів провести дослідження щодо внутрішньої міграції ВПЛ".

"Я вважаю, що ми живемо в технічно розвиненому суспільстві й, думаю, систему обліку людей, які перетинають лінію, державний кордон, зареєстрованих в управлінні соціального захисту, можна технічно зробити так, щоб не приходити й не трясти їх, і не перевіряти", – додав міністр.

Раніше повідомлялося, що міністри енергетики України Ігор Насалик і Росії Олександр Новак планували зустрітися в Мінську в рамках роботи Трехстронней контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Ключовим питанням переговорів мало бути обговорення енергозабезпечення Донбасу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus