У Мінську констатували: бойовики і далі "навчаються" уздовж лінії зіткнення, обмін "всіх на всіх" поки що неможливий

11.03.2016 18:00

У Мінську констатували: бойовики і далі "навчаються" уздовж лінії зіткнення, обмін "всіх на всіх" поки що неможливий

У Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Експерти СММ ОБСЄ констатували продовження проведення бойовиками навчань з бойовою стрільбою уздовж лінії зіткнення всупереч минулим домовленостям. Вкотре українська сторона порушила питання звільнення українських заручників і допуску до них фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

У Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, на якому були заслухані доповіді координаторів робочих підгруп з питань безпеки та економічних питань. Експерти СММ ОБСЄ констатували продовження проведення бойовиками навчань з бойовою стрільбою уздовж лінії зіткнення всупереч минулим домовленостям.

Як наголосила в п'ятницю 11 березня прес-секретарка представника України в Тристоронньої групі, другого президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер, вкотре українська сторона порушила питання звільнення українських заручників і допуску до них фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

"Представники МКЧХ досі не потрапили до військових і цивільних людей, яких незаконно утримують на непідконтрольній Україні частині Донбасу", - написала вона в своєму Facebook.

"Особливо гостро стояло питання звільнення нашої льотчиці Надії Савченко: це невід'ємна складова виконання Мінських угод. На цьому наголосив і спеціальний представник чинного голови ОБСЄ Мартін Сайдік", - зазначила прес-секретарка Кучми.

Оліфер наголосила, що, незважаючи на минулі домовленості та підписані угоди, експерти СММ ОБСЄ констатують продовження проведення навчань з бойовою стрільбою на непідконтрольною Україні частини Донбасу.

"Подібні навчання є прямим порушенням досягнутих минулого тижня домовленостей про відмову від проведення навчальних стрільб уздовж лінії зіткнення", - заявила вона.

Також прес-секретарка Кучми зазначила, що "не виправдалися очікування результативності зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандське четвірки 3 березня в Парижі".

"За підсумками зустрічі в Парижі ми знову чуємо заклики провести вибори на непідконтрольній Україні частині Донбасу, та ще й у першому півріччі. Але як і раніше немає жорсткої і принципової позиції наших партнерів ані про всеосяжне припинення вогню, ані про виведення з території України незаконних військових формувань і важких видів озброєнь, ані про повернення Києву контролю за українсько-російським кордоном", - процитувала вона Леоніда Кучму.

Як заявив сам спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи, важливу роль в процесі звільнення могло б відіграти надання доступу представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб, передає "Інтерфакс-Україна".

Він додав, що тема звільнення полонених "була, є і буде".

"Ми поки що не можемо говорити про обмін всіх на всіх, але продовжуємо обговорювати цю тему", - заявив Сайдік.

Також Сайдік зазначив, що відновлення інфраструктури Донбасу перешкоджають труднощі, пов'язані з порушенням режиму припинення вогню, і повільний процес розмінування.

"Сьогодні обговорювалося питання відновлення інфраструктури на південному сході України, а також питання охорони довкілля. Учасники переговорів відзначили наявність проблеми, пов'язаних із системою плати за воду в окремих районах Донецької і Луганської областей. Крім того, є труднощі, викликані порушенням режиму припинення вогню", - сказав Сайдік.

"Є також труднощі з розмінуванням, а також зафіксовані факти встановлення нових мін. Є руйнування раніше відновлених об'єктів", - зазначив він.

За його словами, наступне засідання Тристоронньої контактної групи заплановано в Мінську 23 березня.

Нагадаємо, 2 березня у Мінську учасники Тристоронньої контактної групи підписали дві угоди в сфері безпеки – щодо розмінування і припинення навчань на лінії розмежування на Донбасі.

На перемовинах у Мінську 17 лютого під час засідання була висловлена стурбованість систематичним порушенням режиму припинення вогню з боку бойовиків. Як наголосив Леонід Кучма, без реалізації Мінських домовленостей щодо безпеки неможливо врегулювати ситуацію на Донбасі.

На засіданні групи в Мінську 27 січня українська сторона лишилася на своїх позиціях - вибори на непідконтрольних Україні окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) повинні пройти "за українським законодавством, за участю українських партій, українських журналістів та міжнародних спостерігачів". Також було наголошено, що припинення вогню і відведення важких озброєнь залишається ключовою умовою як повноцінного вирішення гуманітарних, економічних, політичних питань, так і виконання Мінських угод в цілому.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus