У Мінську не змогли домовитися про створення додаткових семи зон безпеки на Донбасі - Сайдік

06.10.2016 00:00

У Мінську не змогли домовитися про створення додаткових семи зон безпеки на Донбасі - Сайдік

Учасники Контактної групи по Україні поки не прийшли до компромісу щодо умов формування семи додаткових зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі, заявив спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік. "Це питання обговорювалося, але остаточного рішення поки немає", - сказав він в середу, 5 жовтня, відповідаючи на питання про перспективи формування додаткових зон безпеки.

Учасники Контактної групи по Україні поки що не прийшли до компромісу щодо умов формування семи додаткових зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі, заявив спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік.

"Це питання обговорювалося, але остаточного рішення поки немає", - сказав він в середу, 5 жовтня, відповідаючи на питання про перспективи формування додаткових зон безпеки, передає "Интерфакс".

Тим часом джерело в підгрупі з безпеки повідомило, що формування семи додаткових зон передбачається завершити до кінця року.

"Сьогодні обговорили умови і параметри декількох додаткових ділянок, протиріччя поки зберігаються, однак до кінця року висока ймовірність питання з формуванням семи додаткових зон вирішити і остаточно оформити", - сказало джерело.

Тим часом Сайдік вважає, що найближчим часом можливе підписання всеосяжного пакету документів, який визначить нові райони розведення сил і засобів на лінії зіткнення сторін в регіоні.

В оприлюдненому в середу ввечері прес-релізі СММ ОБСЄ йдеться, що розмірковуючи про рамкове рышення про розведення сил і засобів Сайдік зазначив, що зазначена угода є новим інструментом для зміцнення довіри, але це розведення в трьох районах, а саме в н.п.Золоте, Станиця Луганська і Петровське, може бути всього лише відправною точкою. "Я сподіваюся, що інші області розведення будуть узгоджені і встановлені найближчим часом", - сказав він.

Сайдік висловив упевненість у можливості дійти згоди найближчим часом по всеосяжному пакету, який встановлює оперативну послідовність безпеки і політичних елементів угод Мінська.

Він наголосив, що основні гуманітарні та економічні проблеми залишаються невирішеними, але вказав на "обнадійливі сигнали" у відповідних робочих групах Тристоронньої контактної групи.

При цьому координатор від ОБСЄ в робочій підгрупі з безпеки Ертугрул Апакан наголосив, що СMM готова стежити за процесом розведення сил і засобів, але спостерігачі потребують повного і безпечного доступу. "Це не в повній мірі було забезпечено сторонами, і СMM продовжує зіштовхуються з обмеженням у трьох областях", - констатував він.

Сайдік поінформував, що вкотре в Мінську Контактна група зустрінеться 26 жовтня.

"Наступна зустріч відбудеться 26 жовтня, в національне свято Австрії", - сказав він.

Сайдік повідомив, що в ході зустрічі в Мінську в середу учасники обговорили серед іншого питання відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу.

При цьому Сайдік закликав до якнайшвидшого відновлення доступу до пішохідного мосту на пропускному пункті в Станиці Луганській.

"Настійно закликаю сторони надати необхідну підтримку зусиллям Червоного Хреста по відновленню моста, як зазначено в "дорожній карті", представленій сьогодні в Мінську, а також надати представникам Червоного Хреста і залученим експертам всі необхідні умови для безпечного і безперешкодного доступу до територій, виконати роботи з розмінування, захистити і позначити заміновані ділянки, прилеглі до мосту", - сказав він.

Також він звернувся до зацікавлених сторін надати регулярні звіти про виконання ремонтних робіт на мосту, які повинні бути завершені до середини грудня, з тим, щоб забезпечити цивільному населенню безпечний перехід моста в зимових умовах.

"Сподіваюся, до кінця року ми закінчимо з цією ганьбою", - сказав він.

Також учасники Контактної групи обговорили питання погашення заборгованості за поставки води і електроенергії до так званої "ЛНР".

"Ключовим питанням стала оплата за воду та електроенергію, зокрема, в окремих районах Луганської області. Червоний Хрест погодився взяти на себе витрати з оплати заборгованості за два місяці. Йдеться про майже 700 тис доларів, що дозволило відновити постачання електроенергії та води", - сказав він.

При цьому він наголосив на необхідності ухвалення політичного рішення для врегулювання ситуації.

Також гуманітарна підгрупа обговорила умови фінансування дитячих притулків в зоні конфлікту.

"Обговорювалося питання модальності місцевих виборів, "дорожня карта" і питання амністії", - додав Сайдік.

Також досягнуто домовленості про візит координатора гуманітарної підгрупи від ОБСЄ до ОРДО з тим, щоб він міг особисто зустрітися із затриманими українськими військовими та ознайомитися з умовами їхнього утримання.

Як повідомлялося, 3 жовтня штаб АТО звинуватив бойовиків у зриві розведення сил біля Петровського. Зокрема, при відведенні сил бойовики обстріляли українські позиції.

Нагадаємо, що у підписаному 21 вересня в Мінську Рамковому рішенні про відведення військ на трьох ділянках у районі Станиці Луганській, Золотого та Петрівського на лінії зіткнення на Донбасі йдеться про квадрат 2х2 кілометри, в середині яких немає ніяких населених пунктів та електростанцій. "Ці ділянки біля (а не "в") Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. До того ж в центрі перших двох знаходяться зруйнований міст через Сіверський Донець, а в другому КПВВ, який не працює. Одним словом, передбачається установити режим тиші на трьох невеликих ділянках площею 4 квадратних кілометри кожна, посередині яких лінія зіткнення і зруйнований міст через річку, або непрацюючий КПВВ, щоб відремонтувати їх і задіяти в інтересах цивільного населення", - наголошував представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

1 жовтня відбулося відведення підрозділів 6-го окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2-го АК (Луганськ) ЗС РФ з району населеного пункту Золоте.

2 жовтня українське військове командування повідомило про те, що окупанти розміновують місцевість у районі КПВВ "Станиця Луганська", а відведення своїх підрозділів від Петровського обіцяють розпочати 3 жовтня.

21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документ передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб. В тексті угоди також зазначається, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менш як 2 км в ширину та 2 км в глибину. При цьому саме розведення сил і засобів на кожній з таких двох ділянок здійснюється за моніторингу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

А з 1 вересня українська сторона узяла на себе зобов'язання щодо "безстрокового" припинення вогню.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus