У Мін'юсті пояснили, за яких умов через борги за комуналку можуть відібрати житло

04.10.2016 11:00

У Мін'юсті пояснили, за яких умов через борги за комуналку можуть відібрати житло

Конфіскація житла за комунальні борги застосовується лише за нагальної потреби. Про це йдеться у роз'ясненні Мін'юсту щодо ситуації зі стягненням житла в рахунок боргів за комунальні послуги. Наразі законодавство в країні гарантує захист права людини на житло, про яке йдеться в Конституції.

Конфіскація житла за комунальні борги застосовується лише за нагальної потреби. Про це йдеться у роз'ясненні Мін'юсту щодо ситуації зі стягненням житла в рахунок боргів за комунальні послуги.

Наразі законодавство в країні гарантує захист права людини на житло, про яке йдеться в Конституції.

Зокрема, закон "Про виконавче провадження" забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Окрім того, законодавчо заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.

"Разом з тим встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла", - пояснили в Мін’юсті.

Зазначимо, "Батьківщина" вимагатиме від Верховної Ради ухвалити рішення щодо заборони конфіскації єдиного житла в людей через борги за житлово-комунальні послуги. Відповідний законопроект № 5059, ініціатором якого є Юлія Тимошенко, зареєстровано у Верховній Раді.

Нагадаємо, "Батьківщина" й Радикальна партія Олега Ляшка судяться з Кабміном та НКРЕКП за зниження комунальних тарифів, а за ініціативою опозиційних партій місцеві ради багатьох міст України відмовляються від підвищення вартості послуг ЖКГ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus