У Молдові оголосили вибори президента такими, що відбулися

30.10.2016 20:00

У Молдові оголосили вибори президента такими, що відбулися

Голова Центральної виборчої комісії Молдови Аліна Руссу оголосила вибори президента такими, що відбулися: за даними на 16.00 явка на виборах склала 37% (понад мільйон виборців). Голосування завершиться о 21.00. Попередні підсумки щодо явки на виборах будуть представлені о 22.00, а перші попередні результати голосування ЦВК оприлюднить вранці, 31 жовтня.

Голова Центральної виборчої комісії Молдови Аліна Руссу оголосила вибори президента такими, що відбулися: за даними на 16.00 явка на виборах склала 37% (понад мільйон виборців), повідомляє "Укрінформ".

"На цю годину (16.00), згідно із законодавством, вибори президента Молдови можна вважати такими, що відбулися. Явка становить 37% - більше 1,1 мільйона виборців", - заявила Руссу.

За даними Центрвиборчкому, найвища явка зареєстрована в селі Покровка Дондюшанський району на півночі країни (понад 71% виборців), а найнижча - на території гагаузького автономно-територіального утворення на півдні - близько 30%.

Голова ЦВК повідомила і цікаву деталь: у 1996 році, коли востаннє пройшли президентські вибори, на пост глави держави претендували 9 кандидатів. Саме стільки претендентів на президентську посаду занесені і до виборчих бюлетенів на нинішніх виборах.

Нагадаємо, 30 жовтня, в Республіці Молдова проходять чергові, всенародні вибори президента.

Голосування завершиться о 21.00. Попередні підсумки щодо явки на виборах будуть представлені о 22.00, а перші попередні результати голосування ЦВК оприлюднить в понеділок вранці, 31 жовтня.

На пост президента Молдови претендують 9 кандидатів - 6 представників політичних партій і 3 незалежні кандидати.

Це перші після 1996 року всенародні вибори президента. З 2001 року, після зміни Конституції, главу держави обирав парламент, однак навесні 2016 року Конституційний суд Молдови виніс вердикт про повернення до процедури всенародного голосування.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus