У Москві затримали українського журналіста. Адвокат Фейгін прибув до нього в СІЗО

03.10.2016 09:00

У Москві затримали українського журналіста. Адвокат Фейгін прибув до нього в СІЗО

У Москві затримано та поміщено до СІЗО "Лефортово" спеціального кореспондента Національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка. Інформацію про затримання поширили у Мінінформполітики України 2 жовтня. За повідомленням глави МІП Юрія Стеця, відомство "відстежує ситуацію навколо затримання Сущенка".

У Москві затримано та поміщено до СІЗО "Лефортово" спеціального кореспондента Національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка. Інформацію про затримання поширили у Мінінформполітики України 2 жовтня.

Фейгін прибув у СІЗО, де утримують українського журналіста Сущенка
"Укрінформ": затримання Сущенка – спланована провокація

За повідомленням глави МІП Юрія Стеця , відомство "відстежує ситуацію навколо затримання Сущенка".

"Юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин та причин затримання", - йдеться у повідомленні МІП.

За повідомленням на сайті організації "Открытая Россия" з посиланням на членів ОНК Москви Лефортовський суд Москви заарештував Сущенка за звинуваченням у "шпигунстві" за ст. 276 КК РФ.

"Ми абсолютно випадково зустріли у камері карантинного відділення Лефортовської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, які йому пред'явили, Сущенко не зміг нам повідомити", - зазначила член ОНК Москви Зоя Свєтова.

За її словами, співробітники "Лефортово" заборонили членам ОНК питати Сущенка про кримінальну справу.

"Сущенко повідомив правозахисникам, що при затриманні на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт. Слідство ФСБ надало йому державного адвоката. Сущенко попросив правозахисників зв'язатися з консулом України у Москві. Український консул уже підтвердив їм інформацію про арешт цього журналіста в Росії", - йдеться у повідомленні.

За даними "Открытой России", наразі у Кіровській області відбуває покарання за шпигунство на користь України Валентин Виговський (засуджений на 14 років), а у Башкирії відбуває 12-річний термін Віктор Щур - громадянин Росії, якого також звинувачують в шпигунстві на користь України.

МЗС з'ясовує обставини затримання журналіста у Москві, а також питання доступу до нього українських консулів. Про це речниця МЗС України Мар'яна Беца повідомила на своїй сторінці в Twitter Twitter.

"Терміново з'ясовуємо обставини затримання журналіста "Укрінформу" в РФ, в т.ч. питання негайного доступу українських консулів", - написала вона.

Фейгін прибув у СІЗО, де утримують українського журналіста Сущенка

Адвокат Марк Фейгін прибув до СІЗО "Лефортово", де вимагатиме зустрічі із затриманим кореспондентом "Укрінформу" Романом Сущенком. Про це повідомляє "Укрінформ".

Російський адвокат вже прибув у СІЗО "Лефортово", де вимагатиме зустрічі зі своїм підзахисним - власним кореспондентом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Романом Сущенком, якого неправомірно затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

"Я під'їхав до в'язниці Лефортово. Мені треба скласти ряд документів по справі. Вранці я вже буду в суді, потім - у слідчому управлінні ФСБ, а потім - поїду до в'язниці знову", - повідомив адвокат.

"Укрінформ": затримання Сущенка – спланована провокація

Національне інформаційне агентство "Укрінформ" вважає затримання Романа Сущенка, який працює в агентстві з 2002 року, а кореспондентом у Франції - з 2010 року, спланованою провокацією. Про це йдеться у заяві агенства з приводу затримання Сущенка у Москві за звинуваченням у шпигунстві.

В агенстві наголошують, що Роман на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий в Москві в день прибуття і, в порушення всіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому - ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи.

Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова "затримали".

Відразу ж після того Анжела Сущенко зателефонувала на "гарячу лінію" посольства України в РФ, а потім направила посольству офіційну заяву про зникнення чоловіка.

Однак, на ніч понеділка, 3 жовтня, "Укрінформ" і дружина Сущенка не мають ніякої офіційної інформації від російської сторони щодо місця його перебування, його телефон увімкнутий на автовідповідач.

Про звинувачення на адресу Романа "в шпигунстві" колеги та його дружина дізналися з повідомлень російських ЗМІ.

На даний момент "Укрінформ" і дружина журналіста уклали угоду з відомим російським адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме Романа Сущенка та вранці вимагатиме зустрічі зі своїм підзахисним. За даними російських ЗМІ, Романа утримують в СІЗО "Лефортово".

В агенстві заявляють, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу Романа Сущенко, журналіста з багаторічною бездоганною професійною репутацією, акредитованого в одній з найвпливовіших країн Євросоюзу, яка до того ж є учасницею "нормандського формату", можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку РФ щодо українських громадян.

"Укрінформ" звертається із закликом до журналістської спільноти стати на захист колеги, а також за допомогою до міжнародних правозахисних організацій, дипломатичних установ України та іноземних держав - сприяти у звільненні Романа.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus