У МВФ кажуть, що макроекономічні досягнення України вражаючі, та ключове завдання – подолати корупцію

08.10.2016 00:00

У МВФ кажуть, що макроекономічні досягнення України вражаючі, та ключове завдання – подолати корупцію

За результатами другого перегляду виконання Україною програми МВФ, у Фонді вражені зусиллями уряду щодо проведення реформ та відновлення економіки. Це зазначив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен. У цьому зв'язку він позитивно висловився про досягнення у фінансовому регулюванні попри значне зростання витрат на безпеку й оборону.

За результатами другого перегляду виконання Україною програми МВФ, у Фонді вражені зусиллями уряду щодо проведення реформ та відновлення економіки.

Це зазначив під час прес-конференції у п'ятницю 7 жовтня у Вашингтоні директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен, повідомляє "Укрінформ".

"Ми бачимо, що (економічна) політика перебуває на вірному шляху та відповідає цілям програми. Що це означає? Відверто кажучи, я думаю, якщо ми подивимося на макроекономічні досягнення України – вони є дуже вражаючими", - зауважив представник Фонду.

У цьому зв'язку він позитивно висловився про досягнення у фінансовому регулюванні попри значне зростання витрат на безпеку й оборону. Окрім того, представник Фонду згадав про введення гнучкого курсу валют, а також вирівнювання цін на енергоносії. За словами Томсена, українська влада досягла "значних результатів" у проведенні структурних реформ.

"У підсумку, ми маємо відчутну макроекономічну стабілізацію у фінансовій системі і відновлення економічного зростання в Україні", - констатував керівник європейського департаменту МВФ.

Для того, що Україна зберегла нинішній рівень міжнародної економічної підтримки, в тому числі з боку МВФ, вона має впоратися з головним викликом – подолати корупцію, наголосив Томсен.

"Головним викликом для української влади є те, що вони повинні дійсно мобілізувати тверду рішучість для подолання проблеми корупції. Я думаю, це ключове завдання для просування вперед", - зазначив представник Фонду.

Він висловив переконання, що в Києві "усвідомлюють важливість цього як для України, так і для міжнародних співтовариств", що прагнуть продовжувати підтримку країни в нинішніх "достатньо широких масштабах".

Томсен нагадав, що МВФ висловлював свою стурбованість по темпах реформ, спрямованих на зниження корупції, включно на урядовому рівні.

"У цьому зв'язку було кілька ініціатив, у тому числі в поточній програмі (МВФ), в (останньому) огляді по Україні, включаючи вимоги для високопосадовців задекларувати свої активи", - зауважив директор Європейського департаменту МВФ.

Як повідомлялося, Міжнародні резерви України на 1 жовтня 2016 року становили 15,589 млрд доларів за попередніми даними. У НБУ наголосили, що збільшення резервів у вересні відбулося за рахунок надходжень з трьох джерел: третього траншу від МВФ на суму 1,002 млрд доларів; пов'язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме - 1 млрд доларів від розміщення єврооблігацій Мінфіном під гарантії уряду США; коштів від розміщення ОВДП на 100,1 млн доларів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus