У Нацполіції розповіли про зміни до законів про поліцію, дорожній рух та кодекс про адмінпорушення

17.10.2016 16:00

У Нацполіції розповіли про зміни до законів про поліцію, дорожній рух та кодекс про адмінпорушення

У пакеті законів, підготовлених для реформування поліції, міститься пункт про заборону водієві і пасажирам виходити з автомобіля в разі зупинки поліцейським. Про це начальник правового департаменту Нацполіції Володимир Жиденко заявив у понеділок під час круглого столу в Києві на тему законодавчих ініціатив реформування поліції.

У пакеті законів, підготовлених для реформування поліції, міститься пункт про заборону водієві і пасажирам виходити з автомобіля в разі зупинки поліцейським.

Про це начальник правового департаменту Нацполіції Володимир Жиденко заявив у понеділок під час круглого столу в Києві на тему законодавчих ініціатив реформування поліції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами це пропонується для безпеки водія, пасажира автомобіля і самого поліцейського.

Також там пропонується посилення покарання за втечу з місця ДТП. За його словами, планується розширення санкцій аж до позбавлення права керування транспортним засобом.

Також, за словами Жиденка, планується збільшення тривалості адміністративного арешту за певні правопорушення з трьох годин до 24. Зокрема, мова йде про адмінпорушення, вчинених у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.

Також він повідомив, що пропонується удосконалити систему тимчасового затримання транспортного засобу. В даний час, за його словами, ця норма розмита.

"Це робиться для того, щоб громадянин знав, що якщо він поставив машину в тому чи іншому місці, то транспортний засіб може бути евакуйовано на штрафмайданчик", – сказав Жиденко.

Одним з найважливіших моментів він назвав намір зробити необов'язковим присутність двох свідків при огляді людини на сп'яніння. За його словами, це робиться для того, щоб поліцейському, приміром, не доводилося шукати вночі двох свідків, які б підтвердили стан сп'яніння затриманого.

Також планується удосконалити процедуру надання поліцейському документів для огляду.

"Для того, щоб чітко було встановлено, що повинен зробити водій транспортного засобу, це приписується і вдосконалюється", – сказав він.

Що стосується безпосередньо закону про Національну поліцію, то в нього планується внести точкові зміни. Зокрема, передбачається запровадити обов'язок поліцейського незалежно від посади, місцеперебування і часу доби здійснювати всі можливі заходи із захисту громадян від протиправних посягань – так званий принцип безперервності роботи поліцейського.

Також, за словами начальника департаменту, більш детально прописуються обов'язки поліцейського при пред'явленні посвідчення, вводиться система ідентифікації захисного спорядження, яке використовується поліцейськими підрозділами особливого призначення. Крім того, пропонується вдосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Крім цього, пропонується унормувати порядок і терміни зберігання відеозаписів з поліцейських камер.

"Багато було фейкових повідомлень про те, що нібито поліція хоче заборонити знімати поліцейських своїми камерами. Вводиться чітка норма про те, що будь-яка особа може проводити фото- і відеозйомку поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, якщо це не створює перешкод для здійснення нею правоохоронної діяльності", – розповів він.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що через три роки, коли нові молоді офіцери займуть провідні пости в поліції, суспільство відчує радикальний стрибок у якості роботи поліції.

Нагадаємо, 25 вересня повідомлялося, що в місті Дніпро екіпаж патрульної поліції зупинив автомобіль Citroen за порушення правил дорожнього руху. Водій почав чинити опір, а потім зробив кілька пострілів і зник з місця події. Один патрульний загинув на місці події, а його колега померла на операційному столі.

У зв'язку з трагедією Аваков заявив, що МВС України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде і імператив презумпції правоти поліцейського. А глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе розповіла, що в пакеті законодавчих змін, який готує Нацполіція, буде норма про заборону залишати автомобіль при зупинці поліцейським, відповідальність за словесну образу співробітника поліції, збільшення часу попереднього затримання.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus