У Олланда назвали час початку зустрічі "Нормандської четвірки"

18.10.2016 20:00

У Олланда назвали час початку зустрічі "Нормандської четвірки"

Зустріч лідерів країн "Нормандської четвірки" відбудеться у Берліні (Німеччина) у середу 19 жовтня о 18:30 за київським часом. Про це у вівторок 18 жовтня повідомляється на сайті президента Франції Франсуа Олланда. Зазначимо, що президент України Петро Порошенко не надто оптимістичний з приводу завтрашньої зустрічі.

Зустріч лідерів країн "Нормандської четвірки" відбудеться у Берліні (Німеччина) у середу 19 жовтня о 18:30 за київським часом.

Про це повідомляється на сайті президента Франції Франсуа Олланда.

Нагадаємо, канцлерка ФРН Ангела Меркель запрошувала президентів України, Росії і Франції на вечерю, проте сторони не домовилися про зустріч у "нормандському форматі". Зокрема, Олланд і Меркель в розмові з президентом РФ Володимиром Путіним не змогли затвердити її дату.

Джерело в українських дипломатичних колах заявляло, що Україна не давала згоди на участь в саміті "нормандської четвірки", "поки не буде узгоджено "дорожню карту", яка передбачатиме виконання умов безпеки "Мінська" Росією".

Пізніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня. Разом з тим 15 вересня в Кремлі заявили, що зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні може відбутися тільки тоді, коли будуть "реальні питання" для обговорення.

У свою чергу перший заступник голови Верховної Ради, представниця України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко зазначила, що Путін не хоче зустрічатися в "нормандському форматі", оскільки не має наміру відводити війська з Донбасу.

18 жовтня в ході телефонної розмови президента України Петра Порошенка з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером ФРН Ангелою Меркель сторони обговорили ситуацію на Донбасі і домовилися провести зустріч голів держав в нормандському форматі в середу в Берліні.

"Чи оптимістично я налаштований? Я дуже оптимістичний з приводу майбутнього України, але я, на жаль, не надто оптимістичний з приводу завтрашньої зустрічі", - зазначив сьогодні Порошенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus