У ПАР правоохоронці розігнали студентів, які протестують, гумовими кулями

20.10.2016 10:00

У ПАР правоохоронці розігнали студентів, які протестують, гумовими кулями

Правоохоронці застосували світлошумові гранати, сльозогінний газ та гумові кулі для розгону сотень студентів, які вимагали запровадження безкоштовної освіти в університеті Західного мису в Кейптауні. Протести тривають вже кілька тижнів і вимусили президента ПАР Якоба Зуму утворити урядову групу для вирішення питання.

Правоохоронці застосували світлошумові гранати, сльозогінний газ та гумові кулі для розгону сотень студентів, які вимагали запровадження безкоштовної освіти в університеті Західного мису в Кейптауні.

Reuters зазначає, що протести тривають вже кілька тижнів і вимусили президента ПАР Якоба Зуму утворити урядову групу для вирішення питання.

Адміністрація університету заявила, що припиняє усі лекційні заняття до кінця академічного року, що закінчується у грудні. "Сьогодні ситуація у студмістечку загострилася, стало очевидно, що продовжувати звичайні заняття, не наражаючи на небезпеку студентів та персонал, неможливо", - повідомили в університеті Західного мису.

Від рук протестувальників серйозно постраждав охоронець університету, також під час зіткнень загорівся один із корпусів.

У столиці країни Преторії поліція попередила населення про можливий студентський марш до будівлі уряду.

Reuters пояснює, що протести щодо ціни навчання в університеті, яка є недоступною для темношкірих студентів і має зрости на 8% наступного року, підкреслюють розчарування населення через нерівність, яка досі існує в ПАР, хоча апартеїд було скасовано в країні більше 20 років тому назад.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus