У парламент Грузії проходять дві партії, прем'єр-міністр вже святкує перемогу

09.10.2016 11:00

У парламент Грузії проходять дві партії, прем'єр-міністр вже святкує перемогу

У парламент Грузії, за попередніми підрахунками, проходять дві партії - "Грузинська мрія - Демократична Грузія" і "Єдиний національний рух". Правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала майже 50,5% голосів, а засноване і очолюваний колишнім президентом країни Михайлом Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) - трохи більше 26,5%.

У парламент Грузії, за попередніми підрахунками, проходять дві партії - "Грузинська мрія - Демократична Грузія" і "Єдиний національний рух".

Про це повідомляє DW з посиланням на дані обробки 50 відсотків виборчих бюлетенів по всій країні.

"Правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала майже 50,5% голосів, а засноване і очолюваний колишнім президентом країни Михайлом Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) - трохи більше 26,5%", - йдеться в повідомленні.

Не виключено, що прохідний п'ятивідсотковий бар'єр також подолають "Альянс патріотів Грузії - Об'єднана опозиція", "Держава для народу" і "Вільні демократи", які набирають відповідно 4,8%, 3,7% і 3,9% голосів.

Представник грузинського ЦВК Анна Микеладзе заявила, що всього в парламентських виборах 8 жовтня ухвалили участь 51,63% що мають право голосу.

Такими, що відбулися вибори будуть визнані при будь-якій кількості тих, хто проголосував.

Прихильники партії ЕНД в ніч на неділю, 9 жовтня, розпочали акцію протесту біля будівлі ЦВК в Тбілісі. Представники партії стверджують, що вибори фальсифікуються, а прихильники "Грузинської мрії" здійснюють погроми в тих виборчих дільницях, де перемагає ЕНД.

Водночас, прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі звернувся до громадськості, що зібралася перед центральним офісом "Грузинської мрії", і привітав її з перемогою на парламентських виборах.

Як передає Грузія online, прем'єр подякував виборцям за підтримку і зазначив, що, незважаючи на те, що опубліковані дані є попередніми, і всі чекають офіційних даних, "Грузинська мрія" вже є переможцем.

"Грузіє, вітаю з великою перемогою. Друзі мої, хочу привітати вас з цією величезною перемогою нашої держави, нашої батьківщини, перемогою кожного з нас. Ця перемога здобута боротьбою", - зазначив він.

Нагадаємо, громадяни Грузії обирали на чотири роки 150 депутатів - 77 за партійними списками і 73 одномандатників. ЦВК Грузії зареєструвала 19 партій і шість виборчих блоків. За 73 місця одномандатників боролися 816 кандидатів.

Раніше голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі заявив, що не покине Україну за будь-яких результатів виборів у Грузії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus