У Польщі пропонують платити за народжену внаслідок зґвалтування дитину 1000 доларів

04.11.2016 14:00

У Польщі пропонують платити за народжену внаслідок зґвалтування дитину 1000 доларів

В урядовій партії Польщі "Право і справедливість" запропонували виплачувати 4 тисячі злотих не тільки жінкам, що народять хвору дитину, а й тим, хто народить унаслідок зґвалтування. Більшість депутатів не стали висловлюватися щодо цієї пропозиції.

В урядовій партії Польщі "Право і справедливість" (ПіС) запропонували виплачувати 4 тисячі злотих не тільки жінкам, що народять хвору дитину, а й тим, хто народить унаслідок зґвалтування.

Таку пропозицію під час обговорення у сеймовій комісії висунув депутат ПіС Пьотр Ущинський, передає газета Wyborcza.

Депутат висловив побажання, щоб відповідну поправку внесли до проекту.

Більшість депутатів не стали висловлюватися щодо цієї пропозиції. Лише депутат від опозиційної "Громадянської платформи" не змогла приховати обурення: "Пропозиція доповнити закон нормою про вагітність від зґвалтування підіймає мої найдалекосяжніші занепокоєння і тривоги. Думаю, таким чином можна уявити сценарій, коли зґвалтована батьком дівчинка народить за 4 тисячі злотих. Це жахлива перспектива".

Як повідомлялося, уряд Польщі хоче запропонувати матерям разову допомогу на загальну суму 1 тис. доларів (4 тис. злотих) у разі народження дитини з вадами розвитку.

Як повідомлялося, 23 вересня радикальний проект громадського комітету "Cтоп абортам", що передбачає повну заборону абортів і покарання за їхнє здійснення, потрапив на розгляд комісії з питань юстиції Сейму РП. Одночасно польські законодавці відкинули проект "Рятуймо жінок", який передбачав лібералізацію законодавства у цій сфері, яке й без того в Польщі є одним з найбільш жорстких у ЄС. Реакцією на дії депутатів був так званий чорний протест, коли жінки по всій Польщі 1 жовтня вийшли на вулиці міст у чорному одязі. Тоді, за різними підрахунками, по всій Польщі протестували приблизно 100 тис. жінок.

Згодом, 5 жовтня, депутати відкинули проект громадського комітету "Cтоп абортам". Утім, попри це, лідер правлячої партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський заявив, що його партія прагнутиме створити законодавчі підвалини, аби максимально захистити у Польщі "почате життя".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus