У Польщі розповіли, навіщо ексгумувати жертв Смоленської катастрофи

18.10.2016 13:00

У Польщі розповіли, навіщо ексгумувати жертв Смоленської катастрофи

Повторна ексгумація усіх жертв Смоленської катастрофи є необхідною для розслідування причин трагедії. Водночас дані ексгумації, проведені відразу після катастрофи в Росії, не викликають довіру в Польщі. Про це йдеться у відповіді Національної прокуратури Польщі на запит речника громадянських прав РП.

Повторна ексгумація усіх жертв Смоленської катастрофи є необхідною для розслідування причин трагедії. Водночас дані ексгумації, проведені відразу після катастрофи в Росії, не викликають довіру в Польщі. Про це йдеться у відповіді Національної прокуратури Польщі на запит речника громадянських прав РП, інформує wpolityce.pl.

"Розтини (тіл загиблих в Росії – ред.) виконано без дотримання найвищих стандартів. Виявлено, зокрема, хибний опис ран, нехтування окремими процедурами під час розтинів, суперечливі описи на чергових етапах експертизи",- поінформували у прокуратурі.

У зв’язку з цим підкреслюється, що численні неточності "не дозволяють визнати російську документацію повноправною доказовою базою" у слідстві.

За інформацією прокуратури, зараз формується міжнародна група експертів з судової медицини, яка ще раз проведе експертизу жертв катастрофи.

Як повідомлялось, у квітні Національній прокуратурі Польщі передали від військової прокуратури, яку ліквідовано, розслідування справи Смоленської катастрофи. У червні прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи. Ексгумація не стосуватиметься дев’яти тіл, які вже було ексгумовано упродовж 2010-2015 років. Вона також не стосуватиметься ще кількох жертв катастрофи, яких на прохання родин після перевезення до Польщі було кремовано.

Багато родичів жертв катастрофи не згодні з рішенням прокуратури і не бажають ексгумації тіл своїх рідних. Запит речника громадянських прав РП до Національної прокуратури було зроблено на прохання родичів однієї з жертв катастрофи.

Як вже повідомлялося, Смоленська трагедія 2010 року досі є предметом розслідування й однією з провідних тем польського політичного мейнстріму.

Коли при владі були ліберали з "Громадянської платформи" на чолі з Дональдом Туском, офіційна Варшава повністю підтримувала точку зору режиму Володимира Путіна щодо "помилки пілота" та перебуванні "неврівноваженого" Леха Качинського у кабіні пілотів, як головних причин аварії, тоді як ініційована націонал-демократами з PiS парламентська слідча комісія Антонія Мацеревича дійшла висновку про попереднє мінування корпусу президентського Ту-154 й наполягала на версії з терактом, безпосередню причетність до якого мала російська сторона.

Після приходу PiS до влади підхід Мацеревича став визначальним.

У лютому 2016 року польський уряд офіційно поновив розслідування.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus