У проекті держбюджету витрати на охорону здоров'я збільшили на 6%

27.09.2016 12:00

У проекті держбюджету витрати на охорону здоров'я збільшили на 6%

Для багатьох громад (переважно це ізольовані сільські райони) виділення коштів на оплату комунальних послуг у медицині може виявитись складним завданням. "Щоб запобігти виникненню кризових ситуацій, проект держбюджету передбачає виділення громадам наступного року 15 млрд грн стабілізаційної дотації для згладжування диспропорцій у їхній фіскальній спроможності", - наголосили у МОЗ.

У проекті державного бюджету на 2017 рік збільшено видатки на охорону здоров’я на 3,4 млрд грн, або на 6%. Як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, чиновники відомства разом з парламентськими комітетами та фракціями опрацьовують проект головного кошторису країни в частині фінансування системи охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що запропоноване фінансування медицини як частка загальних видатків державного бюджету становить 7,7%. Проект держбюджету на наступний рік пропонує збільшити обсяг медичної субвенції для регіонів на 2,4 млрд грн, або на 5,3%.

Підкреслюється, що обсяг медичної субвенції було визначено без врахування видатків на оплату комунальних послуг медичних закладів. Передбачається, що їхня оплата здійснюватиметься за рахунок власних доходів місцевих бюджетів. З одного боку, залучення місцевих бюджетів до співфінансування медицини – це можливість збільшити фонд оплати праці, розширити закупівлю ліків та покращити харчування у лікарнях.

Водночас у МОЗ наголосили, що вважають цей підхід ризикованим, оскільки фінансові можливості громад є дуже різними. Зростання фінансового ресурсу місцевих бюджетів у результаті успішної фіскальної децентралізації у 2015 році сконцентровано здебільшого у містах, а також районах, що мають кращий доступ до транспортної та економічної інфраструктури. Для багатьох громад (переважно це ізольовані сільські райони) виділення коштів на оплату комунальних послуг в медицині може виявитись складним завданням.

"Щоб запобігти виникненню кризових ситуацій, проект держбюджету передбачає виділення громадам наступного року 15 млрд грн стабілізаційної дотації для згладжування диспропорцій у їхній фіскальній спроможності", - наголосили у відомстві.

Разом з тим, МОЗ наполягає на тому, щоб у середньостроковій перспективі знайти більш стійке і ефективне рішення для фінансування медичних послуг на однаковому рівні для всіх громад – адже охорона здоров’я громадян є функцією, де за центральним урядом залишається повна відповідальність за забезпечення рівного доступу кожного громадянина до гарантованого рівня допомоги.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я, що включає і інститут сімейного лікаря, і високоспеціалізовані клініки.

15 вересня Кабмін схвалив проект Держбюджету-2017, проект закону про держбюджет України на 2017 рік внесено до Верховної Ради. Згідно з документом, доходи держбюджету встановлені в сумі 706,269 млрд грн, витрати - 775,265 млрд грн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus