У Раді звернулися до ООН та ЄС щодо фактів сексуального насильства на Донбасі

30.09.2016 19:00

У Раді звернулися до ООН та ЄС щодо фактів сексуального насильства на Донбасі

"Викрита сексуальна експлуатація неповнолітніх, торгівля людьми на окупованих територіях Донецької області прирівнює незаконні збройні формування на Донбасі до "Ісламської держави, що також відома злочинами з ознаками гендерного та сексуального насильства, в тому числі й щодо дітей", - йдеться в заяві МФО "Рівні можливості".

Українські парламентарі звернулись до ООН із закликом включити у сферу своєї діяльності проблему сексуального насильства на сході України

Відповідну заяву Міжфракційного депутатського об'єднання (МФО) "Рівні можливості" розмістила на сторінці Facebook народний депутат фракції партії "Блок Петра Порошенка", співголова МФО "Рівні можливості" Марія Іонова.

"Ми, члени міжфракційного об’єднання "Рівні можливості", глибоко шоковані фактами гендерно-обумовленого насильства та злочинів на окупованих територіях Донецької області, вчиненими та оприлюдненими представниками бандформувань і терористичних груп, бойовиками так званої інтернаціональної бригади "П’ятнашка" ДНР", – йдеться в заяві МФО.

"Викрита сексуальна експлуатація неповнолітніх, торгівля людьми на окупованих територіях Донецької області прирівнює незаконні збройні формування на Донбасі до "Ісламської держави", що також відома злочинами з ознаками гендерного та сексуального насильства, в тому числі й щодо дітей.

Ми вдруге, після звернення представника України Володимира Єльченка в червні цього року, звертаємося до Організації Об’єднаних Націй із закликом включити у сферу своєї діяльності проблему сексуального насильства в ході збройного конфлікту на сході України", – йдеться в документі.

"Ми закликаємо Європейський Союз жорстко відреагувати на викладені факти та розпочати кримінальне переслідування осіб з числа громадян європейських країн, які беруть участь у незаконних збройних формуваннях на окупованих територіях України та причетні до злочинів проти людства. Також ми звертаємося до спеціального представника генерального секретаря ООН з питань дітей та збройних конфліктів Лейли Зерруги з проханням призначити розслідування фактів використання дітей у бойових діях на Донбасі на боці так званих "ЛНР" і "ДНР" та висловити свою позицію в цьому питанні", – йдеться в заяві.

Також члени МФО "Рівні можливості" звернулись до міністра закордонних справ України з проханням довести оприлюднені факти злочинів з гендерно-обумовленим насильством до дипломатичних представництв іноземних держав в Україні та закликати керівництво держав розпочати кримінальне переслідування учасників незаконних збройних формувань, що діють на окупованих територіях України.

Дані про злочини також передано спеціальному доповідачу ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії.

Нагадаємо, у червні українська сторона висловила нерозуміння у зв'язку з бездіяльністю Ради Безпеки ООН у відповідь на прямий запит Києва про розгортання в окупованих регіонах Донбасу миротворчої місії ООН.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus