У Раду внесли ще один законопроект про контроль ГПУ над НАБУ, де спір про підслідність "не допускається"

04.10.2016 17:00

У Раду внесли ще один законопроект про контроль ГПУ над НАБУ, де спір про підслідність "не допускається"

Депутат від БПП Микола Паламарчук зареєстрував у Раді законопроект №5212 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який надасть генпрокуророві право забирати у НАБУ справи. "Спір про підслідність у даному випадку не допускається", – сказано у документі. Якщо в інших випадках виникатимуть питання про підслідність, вирішувати їх зможе лише генпрокурор.

Депутат від БПП Микола Паламарчук зареєстрував у Верховній Раді законопроект №5212 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який надасть генпрокуророві право забирати у НАБУ справи.

Цей документ опубліковано на сайті Ради.

Ним передбачається, що "у виняткових випадках з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження" генпрокурор або виконувач його обов'язків матиме право доручити розслідування справи НАБУ "органу, якому це правопорушення не підслідне, але який розпочав щодо нього досудове розслідування".

"Спір про підслідність у даному випадку не допускається", – сказано також у документі.

Якщо в інших випадках виникатимуть питання про підслідність, вирішувати їх зможе лише генпрокурор.

Згідно з пояснювальною запискою, наразі "механізм визначення підслідності злочинів, зокрема Національного антикорупційного бюро України, є занадто переобтяженим додатковими вимогами".

Право розслідувати злочини, вчинені членами Національного агентства з запобігання корупції, пропонується надати детективам ще не створеного Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, наприкінці вересня генпрокурор Юрій Луценко також заявляв, що хоче самостійно вирішувати, які справи віддавати НАБУ. За його словами, НАБУ надто маленьке і не може самостійно справитися з корупціонерами.

У свою чергу, в НАБУ заявили про відсутність підстав до перегляду підслідності злочинів, а ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України щодо надання генеральному прокурору права визначати підслідність злочинів "знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України". В Бюро також зауважили, що чинне законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати НАБУ.

У вівторок 4 жовтня депутат від "Самопомочі" Олена Сотник розкритикувала внесений нещодавно законопроект 5177, який також покликаний надати ГПУ контроль над НАБУ, а також повернути їй загальний нагляд.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus