У РФ підтвердили, що надали Януковичу тимчасовий притулок

13.10.2016 18:00

У РФ підтвердили, що надали Януковичу тимчасовий притулок

У РФ офіційно підтвердили, що колишній президент України Віктор Янукович перебуває на території Росії. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на Головне управління з питань міграції МВС РФ. Зазначається, що Януковичу було надано тимчасовий притулок на території РФ. Документи про це було видано в Ростовській області.

У РФ офіційно підтвердили, що колишній президент України Віктор Янукович перебуває на території Росії.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на Головне управління з питань міграції МВС РФ, передає "Четверта влада".

Зазначається, що Януковичу було надано тимчасовий притулок на території РФ. Документи про це було видано в Ростовській області.

За словами адвоката Януковича Віталія Сердюка, він відправив запит до управління з питань медичної міграції та отримав від нього офіційну відповідь, в якій вказується, що колишньому президенту надано статус тимчасового притулку, а також видано про це свідоцтво, повідомляє ЛІГА.net.

Адвокат стверджує, що копію цієї відповіді він позавчора відправив у Генпрокуратуру України.

"На ваш запит від 4 липня 2016 року повідомляємо наступне: громадянину України Януковичу Віктору Федоровичу (...) надано тимчасовий притулок на території Російської Федерації, що підтверджується свідоцтвом про надання тимчасового притулку на території Російської Федерації, серія ВП №0107999, видано УМФС Росії у Ростовській області", - сказано у датованій 29 вересня відповіді управління МВС РФ на запит адвоката Януковича, який є у розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Адвокат зазначив, що Генпрокуратура України обґрунтовувала відсутність просування у розслідуванні "справи Майдану" проти Януковича відсутністю доказів перебування його на території Росії, і цим же були мотивовані відмови у проведенні його допиту, очних ставок з теперішніми вищими посадовими особами України та неможливість передачі "справи Майдану" в суд.

Він також заявив, що 23 лютого 2016 року слідчому Генпрокуратури було скероване клопотання про проведення допиту Януковича за місцем його фактичного перебування (проживання) в місті Ростові Російської Федерації. За словами адвоката, у відповіді прокуратури від 4 березня вказувалося, що інформація про місце перебування Януковича перевіряється і від компетентних органів РФ не було отримано офіційного підтвердження його перебування на території цієї країни.

Сердюк також заявив, що 30 серпня слідчому було подано клопотання про допит як свідків у "справі Майдану" президента України Петра Порошенка, екс-прем'єра Арсенія Яценюка, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, мера Києва Віталія Кличка і секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова у присутності його самого як адвоката і за участю підозрюваного Януковича. За його словами, у постанові Генпрокуратури від 2 вересня про відмову в цьому клопотанні нібито знову вказується, що інформація про місце перебування Януковича перевіряється і немає офіційного підтвердження перебування його в Росії.

"Тепер Генеральна прокуратура втратила свій останній аргумент для подальшого зупинення слідства, відмов у проведенні допитів, очних ставок, інших слідчих дій за участю Віктора Януковича і передачі справи в суд", - заявив Сердюк.

Адвокат додав, що звернувся до слідчого Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури із клопотанням про приєднання до матеріалів провадження у "справі Майдану" копію листа Головного управління з питань міграції МВС РФ, відновлення досудового слідства і швидку передачу справи в суд.

Сердюк також заявив, що даний документ спростовує поширені раніше чутки про нібито зміну Януковичем громадянства.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що збирається особисто представляти обвинувачення в суді проти Януковича.

У липні цього року Міністерство юстиції України направило запит в аналогічне відомство РФ щодо організації допиту Януковича як свідка у справі "беркутівців", підозрюваних в масових вбивствах під час Революції Гідності. На початку жовтня в ГПУ зазначили, що з моменту втечі Януковича РФ п'ять разів відмовляла Україні у видачі втікача.

Як повідомлялося, Конституційний суд України 19 жовтня розпочне розгляд справи щодо конституційності позбавлення Януковича звання президента України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus