У Санкт-Петербурзі підпалили "фабрику тролів"

27.10.2016 18:00

У Санкт-Петербурзі підпалили "фабрику тролів"

Інцидент з підпалом стався вночі проти 26 жовтня. Камери спостереження близько 1.20 зафіксували двох осіб у будівлі на вулиці Савушкіна, 55. Невідомі приховували обличчя за масками. Вони кинули три пляшки з горючою рідиною і втекли. Почалася пожежа, яку погасив адміністратор з редакції газети "Невские новости", що розташована на другому поверсі будівлі.

У Петербурзі невідомі, використовуючи "коктейлі Молотова", напали на бізнес-центр, в якому розташовується "фабрика інтернет-тролів".

Про це у четвер, 27 жовтня, повідомляє російське видання "Фонтанка".

Інцидент з підпалом стався вночі проти 26 жовтня.

Камери спостереження близько 1.20 зафіксували двох осіб у будівлі на вулиці Савушкіна, 55.

Невідомі приховували обличчя за масками. Вони кинули три пляшки з горючою рідиною і втекли. Почалася пожежа, яку погасив адміністратор з редакції газети "Невские новости", що розташована на другому поверсі будівлі.

Згідно з інформацією, "Невские новости" - один з медійних активів кремлівського ресторатора Євгенія Пригожина.

За цією адресою розташовані й інтернет-коментатори - десятки молодих людей, які за гроші намагаються сформувати потрібну громадську думку на ту чи іншу тему.

Спочатку ідеологічний офіс розташовувався в Ольгино, завдяки чому коментатори увійшли в історію як "Ольгинські тролі". Про "фабрику тролів", яка існує в підвалі петербурзького особняка, стало відомо від "Нової газети" і петербурзького відділення газети "Мій район" в 2013 році. Тоді "тролі" займалися критикою опозиціонера Олексія Навального.

Раніше повідомлялося, що найвідоміша "фабрика тролів" – контора під назвою "Інтернет-дослідження" – цілодобово працює в Петербурзі на вулиці Савушкіна. Останнім часом почастішали витоки відомостей з цієї секретної організації.

Так, петербурзький блогер Марат Буркхард два місяці пропрацював у відділі, який займався коментарями на маловідомих провінційних форумах.

За словам блогера, потрапити на роботу на фабрику тролів можна тільки після спеціального "літературного відсіву". Претендента просять написати кілька текстів - спершу на нейтральні теми на зразок "Вегетаріанство: за і проти". Також на іспиті просять у двох словах відповісти на запитання: хто така Псакі і чого домагається Росія в Донецьку?

"Середня зарплата на фабриці тролів - 45 тисяч рублів (близько 15 тисяч гривень). Стільки платять за виконання норми в 135 коментарів. Робочий день триває 12 годин, потім денну зміну змінює нічна. Співробітники працюють за графіком два через два дні. Крім відділу коментарів, де працює постійно двадцять людей, є відділи картинок, Живого Журналу, відео тощо. Є також відділи українською та англійською мовами; там зарплата від 65 тисяч і вище. Всього сорок кабінетів, в кожному приблизно по 20 осіб. Відділи між собою не дружать, дружба не заохочується", - розповів Буркхард.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus