У САП кажуть, що Фірташ може стати фігурантом справи ЗТМК

24.09.2016 20:00

У САП кажуть, що Фірташ може стати фігурантом справи ЗТМК

Заступник керівника САП Володимир Кривенко не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ може стати фігурантом справи про розтрату держкоштів посадовими особами Запорізького титано-магнієвого комбінату. Про це він повідомив перед розглядом питання про обрання запобіжного заходу затриманому напередодні директору ЗТМК Володимиру Сиваку.

Заступник керівника САП Володимир Кривенко не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ може стати фігурантом справи про розтрату держкоштів посадовими особами Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Про це він повідомив в коментарі каналу "112 Україна" перед розглядом питання про обрання запобіжного заходу затриманому напередодні директору ЗТМК Володимиру Сиваку.

Відповідаючи на питання, чи фігурує в справі Фірташ як власник кіпрської компанії, якій належить 49% статутного капіталу ЗТМК, Кривенко сказав: "Поки ні, оскільки розслідування ведеться за трьома лініями. Розкрито вже перший ланцюг, затримано першу особу".

"Надалі, я думаю, що ми вийдемо на кінцевих бенефіціарів, і встановить як досудове розслідування, так і суд причетність інших осіб і їхню роль в схемі заподіяння збитків", - зазначив заступник керівника САП.

Як повідомлялося, 23 вересня детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці зі співробітниками управління Служби безпеки затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака за підозрою в розтраті 492 мільйонів гривень.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ ЗТМК, відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник "TOLEXIS TRADING LIMITED" виділила 880 млн гривень.

Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшості отриманих грошових коштів (492 млн гривень), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію, кошти спрямовані ВАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ВАТ "Комерційний банк "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" - в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами. Тоді як ці платежі повинна була здійснити компанія "TOLEXIS TRADING LIMITED" на умовах, передбачених договором заснування ТОВ "ЗТМК".

У разі визнання судом провини затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено в 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) і Кіпрської компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%), що належить Дмитру Фірташу.

Остання взяла на себе зобов'язання сплатити борги держпідприємства, на основі якого було створено ТОВ, і інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних і зарубіжних фірм. Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Також нагадаємо, в грудні 2015 року міліція відкрила кримінальне провадження за фактом нецільового використання коштів, призначених для модернізації Запорізького титано -магніевого комбінату. Слідство кваліфікувало дії директора комбінату Володимира Сивака за ч. 2 ст. 364 КК - "умисне зловживання службовим становищем, що завдало підприємству тяжких наслідків".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus