У шести областях створять "пілотні" волонтерські пожежні бригади

19.10.2016 10:00

У шести областях створять "пілотні" волонтерські пожежні бригади

У шести "пілотних" областях України створять пожежні бригади, котрі діятимуть на волонтерських засадах. Про це повідомила на прес-конференції в Дніпрі радник міністра внутрішніх справ України Анастасія Деєва. За її словами, створення добровільних пожежних дружин у містах - це світова практика, що "довела свою результативність у багатьох країнах".

У шести "пілотних" областях України створять пожежні бригади, котрі діятимуть на волонтерських засадах. Про це повідомила на прес-конференції в Дніпрі радник міністра внутрішніх справ України Анастасія Деєва, передає "Радіо Свобода".

За її словами, створення добровільних пожежних дружин у містах - це світова практика, що "довела свою результативність у багатьох країнах".

"Наприклад, США: 72% пожежників там - це саме добровольці", - сказала посадовець.

Як пояснила Деєва, усі добровольці матимуть професійну підготовку, однак плати за свою роботу не отримуватимуть. До гасіння пожеж їх залучатимуть у разі потреби.

"Доброволець - не значить людина з вулиці. Це професійно навчений працівник. Такі працівники не перебувають постійно в депо, вони перебувають на своїх робочих місцях і залучаються за потреби. У цьому є також соціальний компонент", - вважає вона.

Як повідомила радник міністра, очікують, що до добровольчих підрозділів пожежників записуватимуться демобілізовані бійці АТО, які поки шукають себе в мирному житті, а також активна молодь, що хоче здобути досвід роботи.

Як поінформували у Дніпровській міськраді, Дніпро стане першим із 6 регіонів України, де спробують запустити цей проект. Наступними мають бути Донецька, Київська, Вінницька, Тернопільська та Львівська області.

"Спеціальні пожежні депо, які буде укомплектовано спеціальною технікою, скоротять час прибуття пожежників на місце займання. Пожежні депо, де базуватимуться команди добровольців, побудують у різних частинах міста - де є найбільша необхідність. Їх також обладнають необхідною інфраструктурою, яка стане у пригоді й пересічним городянам", - пояснили в мерії.

Передбачають, що у Дніпрі буде створено три добровольчі пожежні депо. Наразі формують робочу групу із запровадження реформи, сам проект запланували на 2017 рік.

Раніше президент Петро Порошенко виступив на урочистих заходах з нагоди Дня рятувальника. Петро Порошенко доручив збільшити зарплати рятувальників у поточному році.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus