У США "другого Сноудена" звинуватили у викраденні списків американських шпигунів за кордоном

28.10.2016 09:00

У США "другого Сноудена" звинуватили у викраденні списків американських шпигунів за кордоном

Колишній підрядник Агентства національної безпеки (АНБ) США Гарольд Томас Мартін, якого ЗМІ прозвали "другим Сноуденом", викрав списки кадрових співробітників американської розвідки, які працюють під прикриттям за кордоном. Про це йдеться в документах, переданих в четвер на розгляд суду у справі Мартіна органами прокуратури.

Колишній підрядник Агентства національної безпеки (АНБ) США Гарольд Томас Мартін, якого ЗМІ прозвали "другим Сноуденом", викрав списки кадрових співробітників американської розвідки, які працюють під прикриттям за кордоном. Про це йдеться в документах, переданих в четвер на розгляд суду у справі Мартіна органами прокуратури, повідомляє ТАСС.

Прокуратура намагається домогтися, щоб суд відмовив Мартіну на засіданні в Балтіморі (штат Меріленд) у звільненні під заставу. Позиція захисту полягає в тому, що затриманий на початку жовтня Мартін викрадав секретну інформацію, оскільки страждає розладом психіки, що виражається в накопченні непотрібних йому речей. Перший запит про заставу суддя Девід Коппертайт минулого тижня відхилив.

Як стверджують американська влада, Мартін, якому 51 рік, викрав близько 500 млн сторінок документів, в тому числі секретні дані про військові операції США. ЗМІ повідомляли, що Мартін, зокрема, викрав код, спеціально розроблений для злому комп'ютерних систем зовнішньополітичних опонентів США, а саме урядів Росії, Китаю, КНДР і Ірану.

Гарольд Томас Мартін працював у великій американській консалтингової компанії Booz Allen Hamilton, яка співпрацювала з АНБ. На цю ж компанію працював і найзнаменитіший екс-співробітник АНБ Едвард Сноуден, який після розкриття секретів агентства отримав притулок в Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus