У США в річку вилився небезпечний хімікат, 300 тис людей залишилися без води, 90 потрапили в лікарні

12.01.2014 16:07

У США в річку вилився небезпечний хімікат, 300 тис людей залишилися без води, 90 потрапили в лікарні

Майже 800 жителів штату Західна Вірджинія постраждали через те, що в місцеву річку Елк потрапили хімікати. Департамент охорони здоров'я штату зареєстрував 787 телефонних звернень зі скаргами на погане самопочуття і 54 дзвінки про нездужання домашніх тварин.

Майже 800 жителів штату Західна Вірджинія постраждали через те, що в місцеву річку Елк потрапили хімікати, передає РИА "Новости".

Надзвичайний стан оголошено в дев'яти округах штату.

За даними токсикологічного центру Західної Віргінії, до середини суботи по допомогу до медичних установ штату звернулися щонайменше 90 осіб, п'ять з них були госпіталізовані. Решті допомога не знадобилася.

"У всіх потерпілих спостерігається нудота, блювота, розлад шлунку, висип на шкірі і запаморочення", - заявила представник департаменту охорони здоров'я штату Елізабет Шерман.

Як заявила Шерман, всього з моменту витоку центр зареєстрував 787 телефонних звернень зі скаргами на погане самопочуття і 54 дзвінки про нездужання домашніх тварин. Більшість потерпілих скаржилися на нудоту, блювоту, розлад органів травлення, головний біль, подразнення шкіри.

НП сталося в четвер вранці на підприємстві Freedom Industries в місті Чарльстон. У річку Елк вилився небезпечний хімікат метілциклоген (4-methylcyclohexane Methanol).

За даними місцевої влади, всього в результаті інциденту в річку, а звідти у водопровідну систему потрапило майже 19 тисяч літрів. Губернатор штату Рей Томблін того ж дня оголосив надзвичайний стан в п'яти округах.

Жителям на час ліквідації забруднення було заборонено користуватися водою з крану для приготування їжі або умивання. Потім надзвичайний стан було оголошене ще в чотирьох округах.

У зоні НС жителям дозволено користуватися водою з крана тільки для технічних потреб. Заборона зачепила в цілому приблизно 300 тисяч осіб.

Президент США Барак Обама проінформований про ситуацію. Він дав доручення Федеральному агентству з управління в надзвичайних ситуаціях (FEMA) надати жителям міста і місцевій владі всю необхідну допомогу.

Наразі в потерпілі райони вже доставлено 1,4 млн літрів питної води. Організовані пункти по її роздачі.

Відновлення повноцінного водопостачання може зайняти "дні", підкреслив Джеф Макинтайр, президент компанії West Virginia American Water, яка займається водопостачанням штату. За його словами, зразки необхідно відправляти на тести, причому вони повинні багато разів зафіксувати стабільне зниження рівня забруднення до наказаного федеральним законодавством.

В даний час, за даними департаменту охорони здоров'я штату, без питної води в штаті Віргінія залишаються близько 300 тисяч осіб. Охоплені лихом американці їздять помитися і покуштувати гарячої їжі в сусідні округи.

А в листопаді в штаті Алабама зашли з рейок 20 цистерн з нафтою.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus