У США вручили Шнобелівські премії досліднику статевого життя гризунів і імітатору барана

23.09.2016 09:00

У США вручили Шнобелівські премії досліднику статевого життя гризунів і імітатору барана

У США в Гарвардському університеті пройшла церемонія вручення так званих Шнобелівських премій - Ig Nobel Prize - які присуджують за абсурдні наукові досягнення і дивні дослідження. Серед лауреатів нинішнього року - дослідник статевого життя гризунів і імітатор звичок тварин.

У США в Гарвардському університеті пройшла церемонія вручення так званих Шнобелівських премій - Ig Nobel Prize - які присуджують за абсурдні наукові досягнення і дивні дослідження. Серед лауреатів нинішнього року - дослідник статевого життя гризунів і імітатор звичок тварин, передає ТАСС.

У нинішньому році премією за винахідливість автори відзначили автоконцерн Volkswagen, який обманював тести на вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Скандал обернувся розслідуванням діяльності автоконцерну в ряді країн Європи і Азії, а в США Volkswagen погодився витратити близько 16,5 млрд доларів на компенсації.

Ще одна премія присуджена шведському ентомологу Фредріку Собергу, який опублікував три томи досліджень двокрилих комах під назвою журчалка. Тритомник Соберга був недавно виданий англійською мовою. З трибуни той поділився секретом успіху: "Я 15 років поспіль писав книги, які ніхто не читав, поки не зрозумів, що краще писати про те, що ти добре знаєш. Тема не важлива". Також він заявив, що тепер мріє стати зіркою року - "носити брюки зі шкіри, сонцезахисні окуляри, обзавестися шанувальниками".

Єгиптянин Ахмад Шафік завоював премію завдяки своєму дослідженню того, як матеріал нижньої білизни впливає на спаровування гризунів. Професор Каїрського університету дослідним шляхом встановив, що миші в трусах з поліестеру в силу властивості цієї синтетичної тканини негативно позначаються на статевому житті щурів. Шафік помер в 2007 році, премію йому присудили посмертно.

Іншим володарем премії став стипендіат Оксфордського університету в Англії Чарльз Фостер. Він протягом місяців зображував поперемінно гірського барана, яка, лисицю, оленя і птицю з метою побачити світ їхніми очима. Свої спостереження і враження дослідник виклав у книзі "Бути звіром".

Андреас Спренгер з Університету німецького міста Любек відкрив простий засіб від сверблячки шкіри руки. Він пропонує дивитися в дзеркало і чесати іншу руку. Завдяки цьому мозок обманюється, а кінцівка, яка зудить, не так сильно страждає від розчісування.

Професор психології з американського Університету Вандербільта (штат Теннессі) Гордон Логан з колегами з Канади і Європи порадували соціологічним опитуванням на тему брехні. Підсумки його дослідження дозволили встановити, що найбільш віртуозними брехунами є молоді люди. Правда, на питання про те, чи не брехали йому респонденти, Логан відповів, що зовсім в цьому не впевнений.

Антинобелівська премія вручається "за досягнення, які спочатку змушують сміятися, а потім - задуматися". Вона була заснована в 1991 році журналом "Аннали неймовірних досліджень". З 1999 року премія вручається в 10 областях. При цьому нагороди переможці отримують з рук нобелівських лауреатів різних років.

Зазначимо, у 2014 році у Гарварді вручили Шнобелівські премії за дослідження про шкоду від котиків для психіки і місця випорожнень собак. У 2013 році Шнобелівської премії миру удостоївся бєларуський лідер Олександр Лукашенко за "заборону публічних оплесків, а також за те, що бєларуська поліція заарештувала за оплески одноруку людину".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus