У США завершили розслідування смерті колишнього керівника "Газпром-медіа" Лесіна: це був нещасний випадок

29.10.2016 00:00

У США завершили розслідування смерті колишнього керівника "Газпром-медіа" Лесіна: це був нещасний випадок

"В результаті розслідування, яке тривало майже рік, головний судмедексперт округу Колумбія виправив причину смерті пана Лесіна з "не визначеної" на "нещасний випадок", додатковою причиною смерті стало гостре алкогольне отруєння. Розслідування наразі закрито", - йдеться в офіційній заяві прокуратури Вашингтона.

Співробітники правоохоронних органів США завершили розслідування смерті колишнього керівника "Газпром-медіа" Михайла Лесіна, тіло якого було знайдено 5 листопада 2015 року в готелі Вашингтона. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому 28 жовтня 2016 року в Twitter прокуратури Вашингтона.

"В результаті розслідування, яке тривало майже рік, головний судмедексперт округу Колумбія виправив причину смерті пана Лесіна з "не визначеної" на "нещасний випадок", додатковою причиною смерті стало гостре алкогольне отруєння. Розслідування наразі закрито", - йдеться в офіційній заяві.

В результаті розслідування було встановлено, що 57-річний Лесін увійшов до свого номеру в готелі "Дюпон Сьоркл" останнього разу близько 10:48 у середу, 4 листопада 2015 року, після декількох днів надмірного вживання алкоголю.

"На основі доказів, включаючи відеозйомку і показання свідків, пан Лесін отримав травми, які викликали його смерть, у той момент, коли він перебував у номері один. Його було знайдено мертвим у четвер, 5 листопада 2015 року", - повідомили в Вашингтоні.

"Після вивчення відеозйомки і доказів, отриманих в ході розслідування, головний судмедексперт визначив, що пан Лесін помер внаслідок тупих травм голови. Супутніми причинами смерті були травми шиї, верхньої частини тулуба і кінцівок, які були отримані внаслідок падінь при гострій алкогольній інтоксикації", - резюмували у відомстві.

Навесні цього року офіційний представник американської поліції Еліс Кім наголошувала, що правоохоронні органи продовжують активно розслідувати смерть колишнього міністра друку РФ Михайла Лесіна, однак при цьому не коментують хід розслідування.

Раніше газета The New York Times з посиланням на власні джерела повідомляла, що Мін'юст і ФБР США не займаються розслідуванням смерті Лесіна. Також видання уточнює, що, на думку поліції, смерть Лесіна настала внаслідок природних причин.

Нагадаємо, Михайло Лесін помер 5 листопада 2015 року в номері готелю в Вашингтоні. Поліція і управління головного судмедексперта столиці США оголосили, що він помер від тупих травм голови. Як пише NYT, крім травм голови експерти зафіксували синці на шиї, тулубі, ногах і руках, проте причини їх появи не встановлені.

За словами представників поліції, у номері готелю в Вашингтоні, де зупинився Лесін і де його було знайдено мертвим, не виявлено будь-яких явних слідів силового вторгнення або насильницької смерті. Разом з тим на записах камер спостереження, які зафіксували момент повернення Лесіна до готелю в день смерті, він "виглядав пошарпаним", цитувало видання представників правоохоронних органів.

У березні російська Генпрокуратура направила в американський Мін'юст запит про правову допомогу у справі про смерть Лесіна.

Раніше також повідомлялося, що Лесін перебуває під пильною увагою американського Федерального бюро розслідувань. У липні 2014 року сенатор-республіканець Роджер Вікер звернувся до ФБР з проханням перевірити, чи не порушив російський медіаменеджер законодавство про корупцію і відмивання грошей. Крім того, Лесіну належала одна з компаній, пов'язаних з корпорацією Ove Financial, яка фігурує в "Панамських документах".

ЗМІ також вказували, що бюро могло зацікавити не походження десятків мільйонів доларів Лесіна, а його зв'язки з Кремлем і Юрієм Ковальчуком, головою банку "Росія". Американська The Wall Street Journal називала Ковальчука не тільки другом президента Росії Володимира Путіна, але і його "гаманцем".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus