У Станиці Луганській протестували проти створення демілітаризованої зони

03.10.2016 23:00

У Станиці Луганській протестували проти створення демілітаризованої зони

Сьогодні у смт Станиця Луганська біля будівлі районної адміністрації за ініціативи відокремленого підрозділу громадської організації "Союз учасників бойових дій, ветеранів та інвалідів АТО" відбулася акція протесту проти створення демілітаризованої зони, йдеться у повідомленні прес-служби Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Сьогодні у смт Станиця Луганська біля будівлі районної адміністрації за ініціативи відокремленого підрозділу громадської організації "Союз учасників бойових дій, ветеранів та інвалідів АТО" відбулася акція протесту проти створення демілітаризованої зони.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, близько 100 членів громадських об'єднань учасників антитерористичної операції м. Сєвєродонецьк, Старобільського, Новопсковського та Новоайдарського районів приїхали до Станиці Луганської, щоб заявити свій протест проти відведення військ і озброєнь на цій лінії розмежування.

До учасників акції приєдналися голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін та голова районної ради Віктор Мягкий, які оприлюднили рішення сесії Станично-Луганської районної ради від 3 жовтня № 6/1 "Про звернення депутатів районної ради до голови Луганської обласної державної - керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза щодо відведення підрозділів ЗСУ із займаних позицій для створення ділянки розведення смт Станиця Луганська, у відповідності до вимог рамкового рішення з розведення сил і засобів у районі проведення АТО, прийнятими у ході засідання Контактної групи в Мінську 21 вересня".

У зверненні, зокрема, перераховані об'єкти соціальної інфраструктури, які опиняються в зоні ризику, а також сказано про те, що Моніторингова місія ОБСЄ, яка контролюватиме ситуацію у так званій "зоні безпеки", не зможе гарантувати захист мирного населення.

"Просимо вас докладніше визначити обстановку в смт Станиця Луганська та сприяти виконанню Збройними силами України оборони, захисту суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності нашої держави", - йдеться у зверненні.

Водночас Золкін заявив, що в Станиці Луганській проведені інженерні роботи з розмінування та демонтажу військових укріплень.

Раніше сьогодні у штабі АТО повідомили, що узгоджене раніше спільне розведення сил і засобів Збройних Сил України та російсько-терористичних військ у понеділок, 3 жовтня 2016 року, в районі населеного пункту Петрівське (Маріупольський напрямок, Донецька область) було зірвано з вини бойовиків.

Нагадаємо, 1 жовтня відбулося відведення підрозділів 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ з району населеного пункту Золоте.

2 жовтня українське військове командування повідомило про те, що окупанти розміновують місцевість в районі КПВВ "Станиця Луганська", а відведення своїх підрозділів від Петровського обіцяють розпочати 3 жовтня.

Як повідомлялося, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документ передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб. В тексті угоди також зазначається, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менш як 2 км в ширину та 2 км в глибину. При цьому саме розведення сил і засобів на кожній з таких двох ділянок здійснюється за моніторингу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

А з 1 вересня українська сторона узяла на себе зобов'язання щодо "безстрокового" припинення вогню.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus